Ml. přípravka C: FC Tempo Praha - SK Union Vršovice 0:2

Autor: Jana Matysová <jana.matysova(at)internetzababku.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 16. 10. 2008

Páteční zápas na našem hřišti dopadl pro nás smutnou prohrou. Vršovice si od nás odvezly tři body do tabulky Mini cupu.

První poločas tohoto zápasu by asi všichni přítomní Tempáci raději vymazali. Kluci se nesoustředili, nebojovali, někdy si místo sledování hry mezi sebou povídali, dávali přednost soupeři, a tak by se mohlo pokračovat. Zkrátka první poločas kluci prospali. A tak můžeme být rádi, že jsme do šatny odcházeli jen s dvěmi inkasovanými brankami (z toho jedna byla vlastní).

Druhý poločas už byl o něčem jiném. Kluci se konečně probrali a začali hrát. Přestali hrát oblíbenou hru hurá za míčem, ale začali si přihrávat a hlavně bojovat o míč. Jak ale už jsme zvyklí, bohužel jsme se branky nedočkali i přesto, že většina času druhého poločasu se odehrála na straně soupeře. Snad se nám v příštím zápase podaří tuto "kletbu" prolomit a uvidíme ze strany našeho útoku i v druhém poločase nějaký pěkný gól.

Co se penaltového rozstřelu týká, není našim klukům co vytknout. Je sice pravda, že u některých ještě jisté mezerky jsou, ale i to se brzy vypiluje. Konečný výsledek 9:4 pro Tempo hovoří jasně.

Tento zápas byl posledním v této sezóně Mini cupu pro Toníka Kinského, který na měsíc odjíždí pryč. Chceme popřát Toníkovi šťastnou cestu a hlavně návrat.

Slovo trenérů: První poločas utkání s Vršovicemi byl pro nás trenéry jako zlý sen, naši kluci nehráli ve svých prostorech a většina jen přihlížela, jak hoši z Vršovic makali na plný plyn. Všechny branky padly v prvním poločase. První jsme si smolně vrazili do vlastní brány sami a druhý nám dal nejlepší hráč soupeře nekompromisně ke vzdálenější tyči. Do druhého poločasu jsme chlapcům domluvili a snažili se je vyhecovat k aktivnějšímu napadání, kombinační hře a hlavně ke střelbě. Za druhé dějství všem hráčům obrovský dík, protože to byla úplně jiná písnička. Jen je škoda, že jsme některou šanci nevyužili a nezdramatizovali tak toto pohledné utkání. Chyb z naší strany bylo v tomto utkání mnoho. Příčinu vidíme v nerozehranosti a nepozornosti některých hráčů. Na odstranění už na tréninku pracujeme. Hráči, co nedostávají tolik šancí v Mini cupu, neztrácejte naději, blíží se nám zimní příprava, kde každý dostane šanci se projevit.

FC Tempo Praha - SK Union Vršovice 0:2 (0:2)
Tempo: Borovička David, Bouma Šimon, Fryš Artur, Hála Lukáš, Havlíček Jakub, Holý František, Hrachovský Ondřej, Kinský Antonín, Kučera Vojtěch, Leun Jakub, Martínek David, Matys Martin, Šenk Pavel, Škoda Martin.