Ml. přípravka C: SK Aritma Praha - FC Tempo Praha 2:2

Autor: Jana Matysová <jana.matysova(at)internetzababku.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 16. 10. 2008

Zápas s Aritmou vyvolával smíšené pocity, kluci hráli sice dobře, ale při trochu větší snaze a s méně fauly jsme si mohli přivést tři body. Od samého začátku zápasu se snažili kluci hrát útočnou hru. Ale již v prvních minutách se soupeř dostal před naši branku a kluci se tak snažili o vyražení míče, až skončil v naší bráně. Bohužel i takovéto branky se počítají, a tak si soupeř mohl připsat na své konto první gól. Naši kluci se však nevzdávali a doráželi na protihráče někdy až s tak důslednou razantností, že soupeř končil po faulu na zemi. Zvláště po jednom takovémto vydařeném pokusu ze strany našeho stopera zastavit útočníka, skončil ten na zemi a rozhodčí tak nařídil trestný kop, který se soupeři podařilo proměnit. A tak naši kluci prohrávali 2:0. Ale i přes tento neúspěch se nevzdávali a bojovali a ještě před koncem prvního poločasu se podařilo Arturovi snížit brankový rozdíl o jeden gól.

Druhý poločas opět kluci nasadili bojovné tempo, ale zase nestálo štěstí na naší straně a ne a ne prostřelit obranu a brankáře. Chyběli ještě čtyři minuty do konce druhého poločasu, když rozhodčí písknul konec, k tomu jsme měli oprávněné námitky, které rozhodčí uznal a nařídil dokončení řádné hrací doby. A to bylo pro nás dobře. Neboť v těchto čtyřech minutách se podařilo Šimonovi probojovat se na dostřel soupeřově brance a umístit do ní vyrovnávací gól. Takže nakonec dopadl zápas s Aritmou 2:2.

Co se penaltového rozstřelu týká, kluci se naučili střílet pěkné penalty. Buď je kopou přímo pod víko nebo k tyčkám. Ale tentokrát i soupeř měl zkušené střelce, a tak i penaltový rozstřel dopadl nerozhodně 6:6

Slovo trenérů: Dnešní zápas hodnotíme velice pozitivně, chlapci se rvali o každý míč a snažili se místy kombinovat, za což si zaslouží velikou pochvalu. Samozřejmě, že některé přihrávky byly slabší a ke spoluhráči nedorazily, ale snaha se počítá. Oba góly padly ze standardních situací, první jsme si dali z rohu sami a druhý z přísně nařízeného přímého volného kopu. Za naše barvy do poločasu snížil Arťas (také z přímého kopu) a v poslední minutě druhého poločasu vyrovnal Šimy.

SK Aritma Praha - FC Tempo Praha 2:2 (2:1)
Branky Tempa: Fryš, Bouma.
Tempo: Borovička David, Bouma Šimon, Fryš Artur, Havlíček Jakub, Hrachovský Ondřej, Kinský Antonín, Kučera Vojtěch, Leun Jakub, Martínek David, Matys Martin, Šenk Pavel, Škoda Martin, Tříska Roman, Vavrek Oto