St. dorost: FK Řeporyje Praha 5 - FC Tempo Praha 2:3

Autor: Richard Klípa <klipa.richard(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 20. 10. 2008

V tomto zápase se setkala dvě mužstva se stejným počtem bodů a rozhodovalo se, kdo poodskočí tomu druhému. Na zápas se v pátek omluvila spousta hráčů ze zdravotních důvodů, nějaká červená a hráči zranění z dřívější doby. Suma sumárum na Řeporyje se dostavilo 11 hráčů. Neomluvitelné je, že někteří zranění hráči nejsou schopni odehrát zápas za SD nebo MD a jdou na turnaj do haly, kde nápor na nohy je větší než na trávě. Každý z těchto hráčů by si měl sáhnout do svého svědomí, kdy nechají spoluhráče na holičkách a navíc potřebujeme body z každého zápasu.

Zápas pro nás začal celkem slibně, už ve 4. minutě po faulu na Hurku zahrával trestný kop Varecha, ale střela mu nesedla tak jak si představoval a míč letěl metr nad břevno. Během tří minut jsme nabídli my standardní situaci soupeři před naší bránou po faulu Bendy. Soupeř ji vůbec nekopl špatně a my jsme si mohli oddechnout, když míč skončil pár centimetrů vedle levé tyče.

Probíhala 29. minuta a Hurka se ocitl ve slibné střelecké pozici na penaltě, ale bohužel míč odskočil na drnu a střela minula bránu. Ve 40. minutě se zbytečně Varecha točil s míčem k postranní čáře u rohového praporku, tam o něj přišel a soupeř neměl žádný problém skórovat - 1:0. Tak byla ukončena i první půle.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že otočíme výsledek, protože jsme byli o něco lepší než soupeř. V 52. minutě zahrával Benda opět naší standardku a našel krásně dva své spoluhráče, kteří se nedomluvili a ani jeden míč netrefil. Je to škoda, protože brána byla prázdná. Benda v 62. minutě ztratil na polovině hřiště míč a z rychlého přechodu soupeř zvýšil vedení na 2:0. Za dvě minuty opět Benda zahrával rohový kop a našel krásně hlavu Hurky a ten neméně pěkně zavěsil - 2:1.

V 78. minutě měl Hurka smůlu, kdy jeho nádherná střela skončila pouze na břevnu. V 86. minutě napravil Varecha svou hrubku z prvé půle a nádhernou přihrávkou do běhu našel Šulce, který s přehledem vyrovnal na 2:2. Kluci měli chuť po vítězství, šlapali, co se dalo a v 88, minutě se jim zápas otočit, když Benda zahrával další rohový kop a opět Hurka vyskočil nejvýše a uzavřel svým druhým golem zápas na 2:3.

Všem klukům musím poděkovat za bojovnost, i když tentokrát hra nebyla podle mých představ a že se nesložili po druhé inkasované brance a makali až do poslední minuty. V předchozích třech zápasech jsme hráli celkem slušně, měli převahu a získali pouze jeden bod. Tentokrát hra nebyla taková, ale jsou tři body. Jak se říká.....historie se neptá! Určitě budeme chtít na zápasech hrát o tři body a aby se hra líbila.

FK Řeporyje Praha 5 - FC Tempo Praha 2:3 (1:0)
Branky Tempa: Hurka 2, Šulc.
Tempo: Slováček - Varecha, Petrák, Kvapil, Horna - Nehasil, Benda, Bečvář, Šulc - Hurka, Přikryl.