St. přípravka B: FC Tempo Praha B – FK Řeporyje 5:1

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 21. 10. 2008

Na domácím hřišti za chladného slunečného počasí jsme přivítali hosty z Prahy 5 Řeporyjí. FK Řeporyje se pohybuje uprostřed tabulky se 7 body. "Statistika nuda je, má však cenné údaje," zpívá se v jedné známé pohádce. Tímto pro nás cenným údajem je počet vyhraných zápasů, remíz a proher. Tabulka praví, že kluci z Řeporyjí vyhráli 2 zápasy, 1 remizovali a 3 prohráli. Papírově jsme tedy favorité.

Zápas začal v 10:45 za účasti rodičů obou stran. Naši kluci měli pokyny hned od začátku dostat soupeře pod tlak, jenže se jim to nějak nedařilo. Hra byla prvních patnáct minut rozháraná. Obě strany se snažily dostat se před soupeřova brankáře. Šťastnější chvilku měli ve 14. minutě naši kluci. Koubisovi se podařilo z bezprostřední blízkosti zasunout míč za gólmanova záda po chytré teči Krtka (Obermajera). Stav 1:0 rozjasnil tváře přihlíživších diváků, tedy samozřejmě domácích.

Na tvářích fandících rodičů soupeře se zrcadlilo zklamání. Zápas se opět začal odbývat ve středu mezi oběma brankami a to do 23. minuty, kdy po neuvěřitelném zmatku před naší brankou se nejlépe zorientoval nejmenší z hráčů soupeře a nečekaně vystřelil ze skrumáže těl. Tato nečekaná střela se ujala, a Řeporyjští tak vyrovnali na 1:1. Tím skončil první poločas.

O přestávce to v šatně vřelo. Michal kluky vyplísnil za doposud odevzdaný výkon. "Máte nato vyhrát, jen chtít," bylo cítit z husté atmosféry. A také ano. Druhý poločas byl k nepoznání od prvního. Po deseti minutách odehraného času si udělal před branku soupeře výlet Koubis a celkem nikým neatakován vystřelil nevýraznou umístěnou střelu k levé tyči a bylo to 2:1. Hned se zlepšila nálada v domácím táboře. Kluci z dosavadního průběhu zápasu vycítili příležitost. Obávaný a všechny přerůstající hráč s číslem 13 nebyl vůbec nebezpečný, jak jsme si původně mysleli. Naopak naši hráči s čísly 9 Koubis, 10 Pekárek, 7 Obermajer a 11 Hozák se stali velmi nebezpečnými pro Řeporyje. A právě v 17. minutě zápasu se to potvrdilo. Střelu Koubise nádherně tečoval těsně před brankářem dobře postavený Hozy a bylo to 3:1.

Dvě minuty nato se valil další útok vedený Matym. Ten včas a dobře přihrál a pro Hozyho byla už hračka změnit směr míče do soupeřovy sítě. 4:1 byl stav, který vykouzlil úsměv na tváři jinak zamračenému trenéru Hozákovi. Na konečných 5:1 upravil opět Hozy ve 21. minutě druhého poločasu. Následovaly tradiční penalty.

V šatně po zápase následovalo bujaré veselí doprovázené hymnou "zelená je tráva" a "Cigi, caga, cigi, caga, hej hej hej." A poněvadž dnes slavil své deváté narozeniny Adámek Janský, byli kluci sezváni do zahradní restaurace U Krychle na porcování dortu. Adámek tak dostal kromě blahopřání kluků k dnešním narozkám i zasloužené vítězství.

FC Tempo Praha B - FK Řeporyje Praha 5 5:1 (1:1)
Branky Tempa: Hozák 3, Koubek 2.
Tempo: Novotný – Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Koubek, Pekárek, Hozák, Kopeš, Staněk, Nejedlík.