St. žáci A: FK Viktoria Žižkov C - FC Tempo Praha 0:7

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 28. 10. 2008

K osmému mistrovskému utkání jsme se vydali do Kyjí, kde hraje domácí zápasy mužstvo Viktorie Žižkov C. Utkání se hrálo na umělé trávě, kdy nám zejména nevyhovovala šíře hřiště a měli jsme problémy s hrou v přehuštěném prostoru. Do utkání jsme vstoupili opět velmi aktivně a než se soupeř rozkoukal, vedli jsme ve druhé minutě brankou Stejskala po perfektní přihrávce Maška. Od začátku utkání bylo jasné, kdo bude dnes na hřišti kralovat. Hned v 10. minutě zvyšuje naše vedení Horn, tentokrát po přihrávce Škopka. Bohužel stále malé vyjádření naší herní převahy, kdy díky nedůrazu před soupeřovou brankou vedeme pou ze rozdílem dvou branek.

Ve 20. minutě se zdravě naštval Kristek a svou individuální akcí, kdy vyvezl míč z našeho pokutového území až na polovinu soupeře a zdálky perfektně zakončil, ukázal některým borcům, jak to jde jednoduše zakončit. Vedeme 3:0, ale stále pokračuje řada akcí, které volají po gólu, ale všechno vedle. Ve 34. minutě se to opět podařilo Stejskalovi po přihrávce Horna. Poločas tedy končí 4:0 v náš prospěch.

Do druhého poločasu vstupujeme opět aktivně, ale naše nemohoucnost zakončit stále pokračuje, povedlo se to až ve 47. minutě Stejskalovi, opět po přihrávce Horna a střelec zápasu zvyšuje na 5:0. V 55. minutě přidává šestou branku Horn po náhrávce Maška a zvyšujeme na 6:0. V 61.minutě se po nahrávce Maška trefuje již počtvrté Stejskal a uzavírá konečný účet na 7:0.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Chválím Stejskala za výborný výběr místa při zakončení. Ostatním bych chtěl připomenout, že fotbal je kolektivní hra a nějaká honba za tabulkami střelců mě nezajímá, protože v jiných zápasech by se nám to nemuselo vyplatit, protože dnes byli někteří hráči v daleko výhodnější střelecké pozici a přesto nedostali finální přihrávku, aby mohli určitě lépe zakončit než původní střelec! Takže dnes spokojenost se ziskem tří bodů, méně už s hrou, protože výsledek 7:0 je slabé vyjádření naší herní a fyzické převahy!

FK Viktoria Žižkov C - FC Tempo Praha 0:7 (0:4)
Branky: 2., 34., 47. a 61. Stejskal, 10. a 55. Horn, 20. Kristek.
Tempo: Yusyp (50. Čutka) - Lehký (36. Herdegen), D.Kristek, E.Čech, Bláha(36. Tintěra), Stejskal, Škopek (66. Kabele), Mašek, Dvořák (50. Rudolf), Horn, Hájek.