St. dorost: FC Tempo Praha - AFK Slavoj Podolí B 5:0

Autor: Richard Klípa <klipa.richard(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 28. 10. 2008

V sobotu nás přivítalo na zápase s Podolím krásné počasí a po dlouhé době jsme si mohli zahrát na dolním hřišti. Na toto utkání se mohlo počítat skoro se všemi hráči kromě zraněného Flakse a dvou vykartovaných, Slováčka a Hnata. Zápas začal od nás svižně a my si vytvořili spoustu příležitostí ke vstřelení branky. Bohužel se nám to podařilo až ve 25 min., kdy France zahrával standardní situaci a míč trefil tak přesně, že ten se odrazil od tyče do brány - 1:0. Ve stejné minutě fauloval Lacina a za odměnu si od pana rozhodčího odnesl žlutou kartu. Probíhala 29. min., France přihrál míč na Baluna a ten se ocitl sám před gólmanem, toho od skórování zastavila pouze tyč. Ve 31. min. Balun přihrával Hurkovi a ten se nemýlil - 2:0.

O minutu později byl opět Hurka ve vyložené šanci, kdy běžel sám na bránu a netrefil balon jak chtěl, míč šel šouravkou vedle tyče. Sehnoutka ve 35. min. přihrával Balunovi a ten obráncovi soupeře nedal šanci a prostřelil i gólmana - 3:0. V poslední minutě prvé půle Hurka šel sám na brankáře a šanci nevyužil. Stav tedy po 45 minutách byl 3:0, ale my měli vést alespoň o šest branek.

Na začátku druhé půle jsme měli výhodu pokutového kopu za faul na Hornu. Jmenovaný hráč si věřil a postavil si míč na značku penalty, bohužel ji neproměnil. O pár minut později Varecha fauloval hráče Podolí ve vápně, byl odměněn žlutou kartou a navíc byla nařízena penalta i proti nám. Soupeř naložil s toutu výhodou stejně jako my, a tak stav zůstal nezměněn. Po chvíli se dostal k míči France a zvýšil na 4:0. Probíhala 61. min., Nehasil pronikal po pravé straně, kde byl faulován a k trestnému kopu se postavil Balun, jeho střela mířila mimo bránu. V 72 min. se opět žlutilo a tentokrát byl vyvoleným France. Do konce hrací doby zbývalo devět minut, Balun přihrával Hornovi a ten zakončil skóre na 5:0.

V tomto zápase jsme nevyužívali nabídnuté šance a to při stavu 0:0 by nás mohlo hodně mrzet, předvedená hra byla dívatelná pouze první poločas, ve druhém to bylo chaotické.

FC Tempo Praha - AFK Slavoj Podolí B 5:0 (3:0)
Branky: France 2, Balun, Hurka, Horna.
Tempo: Varecha - Lacina (68. Voltr), Benda, Kvapil, Horna - Nehasil(73. Přikryl), Bečvář (58. Šulc), Sehnoutka, France - Balun, Hurka. Připraven: Petrák.