Muži A: TJ Kyje - FC Tempo Praha 2:1

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 04. 11. 2008

Zlý sen pokračuje dále. Tempo v souboji o 6 bodů nedokázalo na hřišti předposledních Kyjů bodovat, a zůstává tak na konci tabulky.

Přitom Tempo bylo v prvním poločase lepším mužstvem, ale ani jednu ze šancí však nedokázalo proměnit. Domácí se soustředili spíše na bránění a rychlé brejky, kterými hrozil především Dušek. Současně se také snažili o nakopávané míče na exligového Marka Trvala. Jejich nejnebezpečnější šanci první půle obstaral právě Trval, jenž po centru z pravé strany nebezpečně hlavičkoval k tyči, ale Kuchař jeho střelu výborně kryl. Poté už měli šance pouze hosté. Ale Podroužek se po vysunutí od Vrby unáhlil a skluzem mířil vedle a Novotný se z dobré pozice také neprosadil. A když po pěkném proháčkování se ve 41. minutě mířil nad branku Žalud, odcházely týmy do kabin s bezbrankovým skórem.

Začátek druhého poločasu Tempu fatálně nevyšel. Hosté si nedokázali pořádně nahrát a ani náznak šance nepřicházel. Po zásluze tak udeřilo v 59. minutě na druhé straně, když dostal na vápně trestuhodně mnoho času Trval a krásnou střelou do šibenice Kuchařovy branky vsítil na 1:0 pro Kyje. Ani tento gól však Tempo nenakopl a o pět minut později mohlo děkovat staviteli místního hřiště za to, jak postavil branky. Trval se totiž opět blýskl nádhernou střelou z 25 metrů a Tempo zachránila před pohromou tyč. Pohroma bohužel ale přišla o několik minutě později. Kyje zahrávaly trestňák z půlky, jenže míč po nedůslednosti obrany Tempa doplul až k domácímu Duškovi a ten se nemýlil.

Trenér Nechvíla zareagoval střídáním, kdy místo Komorníka nastoupil Šulc. Domácí se od té chvíle začali již pouze bránit a Tempo zoufale tlačit. Tlaku Tempa pomohlo i vyloučení Marsina, který hloupě v přerušené hře strčil do Jirky Novotného. Jenže jak složitá hra je proti zatažené obraně se hosté přesvědčili tuto sezónu již hodněkrát. A ani zápas na Kyjích nebyl výjimkou. Přesto se Tempo do několika příležitostí dostalo. Nejprve se z dobré pozice ještě zastřeloval Šulc, aby pak pět minut před koncem obstřelil golmana Kyjí, a dal tak kontaktní gól. Ten ale přišel až příliš pozdě. Tempo ze závěrečného tlaku nevytěžilo už prakticky nic a když v posledních sekundách nepropálil houšť těl Netušil, skončilo utkání vítězstvím domácích 2:1.

TJ Kyje - FC Tempo Praha 2:1 (0:0)
Branka Tempa: 85. Šulc.
Tempo: Kuchař – Valášek, Dedek, J.Nechvíla, Netušil – KOmorník (67. Šulc), Vrba, Žalud, Vích (73. Martínek) - Novotný, Podroužek.