St. žáci A: FC Tempo Praha - ABC Braník B 5:1

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 04. 11. 2008

V dalším, již devátém, kole podzimní části sezony jsme nastoupili na domácím hřišti proti mužstvu ABC Braník B, které přijelo v kombinované sestavě hráčů r.94 a 95. Do utkání jsme vstoupili bojovně s cílem uspět. V 7. minutě chytře střelou zdálky přehodil brankáře hostí Lehký a po jeho individuální akci vedeme 1:0. Důležitý okamžik utkání přichází v 16. minutě, kdy brankář Žurav zaspal na brankové čáře a poměrně pozdě vyběhnul a zasáhl míč rukou mimo vápno, podle mého tak 20 centimetrů, podle rozhodčího 2 metry. Sudí se nechal ovlivnit přítomnými diváky z Braníka a udělil za tento přestupek Žuravovi červenou kartu. Proto jsem musel obětovat obránce Tintěru a vzadu nechat ty nejzkušenější hráče. Do brány nastoupil Yusyp. Hrálo se nám samozřejmě hůře a soupeř nebezpečně dotíral. Ve 26.minutě po přihrávce Hájka skvěle zakončil Mašek a touto důležitou brankou vnesl do našich řad větší klid.

Do druhého poločasu jdeme s tím, že se pokusíme utkání dohrát v klidu a že musíme výsledek udržet a tím získat důležité tři body. Ve 39. minutě kope Stejskal rohový kop, míč se dostal k Hájkovi a ten tvrdou střelou nekompromisně zvyšuje na 3:0. O tři minuty později dává na 4:0 Stejskal po nahrávce Maška a utkání je definitivně rozhodnuté, i když soupeř statečně bojuje a jeho výkon působí sympaticky. Ale ve 44. minutě našel Stejskal Hájka a ten se opět nemýlí a dává naši poslední branku utkání.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Soupeři se podařilo v 53. minutě po zaváhání obrany snížit na konečných 5:1. Do konce utkání byly na obou stranách ještě nějaké šance, ale bez brankového vyjádření.

Za dnešní výkon klukům děkuji, protože utkání vzhledem našemu oslabení nebylo vůbec jednoduché, ale hráli jsme disciplinovaně. Po devíti kolech vedeme skupinu díky lepšímu skore spolu s ČAFC, kdy na třetího máme oba náskok 9 bodů. Takže pokud se v předposledním kole nestane nic mimořádného, tak se dočkáme v posledním kole vrcholu podzimu a to bude právě utkání s mužstvem ČAFC.

Dále se omlouvám těm, které jsem díky mimořádné situaci nemohl poslat do hry nebo jen krátce. Vše bylo připraveno jinak. Dále bych chtěl sdělit, že v současnosti je nás v mužstvu 21 a že se snažím v těch rozhodnutých utkáních dát alespoň pár minut i těm hráčům, kteří na tom nejsou výkonnostně úplně v pořádku, ale poctivě trénují. Takže se račte nemračit, že jsem některou ze stálic střídal, tak to prostě musí být a bude!!

FC Tempo Praha - ABC Braník B 5:1 (2:0)
Branky Tempa: 39. a 44. Hájek, 7. Lehký, 26. Mašek,42. Stejskal.
ČK: 16. Žurav (Tempo).
Tempo: Žurav - Tintěra (16. Yusyp), Kristek, E.Čech, Lehký (64. Bláha), Stejskal, Škopek (36. Novák), Mašek, Dvořák, Horn (64. Rudolf), Hájek. Připraveni: Herdegen, Kabele, R.Čech.