Ml. přípravka A: FC Tempo Praha - FK Meteor VIII 8:0

Autor: Roman Mašek <roman.masek(at)t-mobile.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 05. 11. 2008

Chladné a mlhavé nedělní ráno, první listopadové, nás přivítalo na domácím utkání s FK Meteorem. V tomto utkání jsme chtěli konečně plně bodovat a tím si zajistit klidnější střed tabulky.

Po důkladném rozcvičení jsme se do zápasu vrhli s plným nasazením, s cílem vstřelit první branku. Hned v 2. minutě po pěkném naražení trojice Tököly – Koubek – Obuškevič se dostal Martin Obuškevič k zakončení, ale mířil přesně doprostřed branky, kde byl přichystán brankář soupeře. V 5. minutě se po odraženém centu dostal k zakončení Kryštof Tököly, ale hradbu těl nepřekonal. Teprve v 9. minutě opět po pěkné kombinaci dvou Kryštofů (Tököly a Polák) se míč dostal na kopačku Vojty Soukupa, jenž do té chvíle hrál v obraně a těsně před touto akcí se vysunul do středu zálohy, a střelou k tyčce nedal brankáři soupeře šanci - 1:0!

Vedení nás uklidnilo a povzbudilo a sevřeli jsme soupeře na jeho polovině. V 11. minutě po dobře zahraném rohovém kopu Martinem Obuškevičem se zjevil před prázdnou brankou Kryštof Polák, ale promeškal správný okamžik ke snadnému zakončení a jeho následná střela skončila v náručí brankáře. Pak ale přišla smršť.

Ve 13. minutě jsme zachytili výkop soupeře, do samostatného úniku se dostal Martin Obuškevič a tvrdou střelou překonal brankáře - 2:0. V 17. minutě opět stejná situace, vprostřed hřiště Matěj Koubek zachytil výkop, nádhernou kličkou se prosmýkl mezi dvěma obránci a nechytatelně skóroval - 3:0. Hned za dvě minuty stejná situace, Koubek zachytává výkop, uniká obraně a po zemi skóruje - 4:0.

Po těchto brankách se hra trochu zklidnila, my jsme se snažili kombinovat a uvolňovat se po stranách, což se několikrát zdařilo Damiánovi Steinbartovi, ale obrana a brankář soupeře byli pozorní. Do kabin jsme tak šli za stavu 4:0.

Do druhého poločasu vystřídal Dominika Holuba v brance Martin Mišovič. Začali jsme opět aktivně se snahou hrát po stranách. Že je to cesta k úspěchu, potvrdila 29. minuta, kdy po průniku Obuškeviče po straně jeho střílený centr ve skluzu zjedné usměrnil do branky Kryštof Tököly, vedení 5:0. Hned ve 32. minutě opět po straně unikl Martin Obuškevič a jeho střela ze strany prošla brankáři mezi rukama - 6:0.

Ve 43. minutě po rohu Koubka se k zakončení dostal opět Kryštof Tököly, ale jeho střela byla sražena na další roh, který jsme již nezužitkovali. V závěru soupeři začaly docházet síly a toho jsme náramně využili. Ve 48. minutě po pravé straně přišlo zatažení a centr od Kryštofa Tökölyho, na centr si naběhl ideálně Matěj Koubek a nechytatelně prostřelil brankáře - 7:0. Ve 49. minutě opět Matěj Koubek po úniku zakončoval na branku, jeho tvrdou střelu brankář vyrazil před sebe, kde číhal Vojta Soukup a se štěstím, o tyč, zvýšil na konečných 8:0.

Kluci zaslouží pochvalu za předvedenou hru, potvrdili tak zlepšující se formu, a navázali tak na dobré výkony na turnaji v Neratovicích. Výsledek i akce se musely líbit a byly po zásluze odměněny potleskem diváků. Nyní nás čeká zápas na hřišti Dukly Praha, kde se budeme snažit potvrdit zisk bodů.

FC Tempo Praha – FK Meteor Praha VIII 8:0 (4:0)
Branky: 17., 19. a 48. Koubek, 9. a 49. Soukup, 13. a 32. Obuškevič, 29. Tököly.
Tempo: Holub, Mišovič – Koubek, Obuškevič, Nejedlík, Soukup, Polák, Jirků, Aschermann, Steinbart, Mašek, Tököly, Dobiáš.