Muži A: FC Tempo Praha - SK Citadel Dolní Chabry 1:1

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 11. 11. 2008

V předposledním utkání podzimní části sezóny přivítal A tým mužstvo Dolních Chabrů. Vzhledem k deštivému počasí se zápas musel odehrát na horním hřišti, jelikož dolní pažit se šetřil pro parkovací místa.

Vstup do utkání se povedl Chabrům. Tempo prvních pět minut zřejmě trávilo v myslích ještě v šatně a po zásluze za to bylo potrestáno, kdy na penaltě hlavičkoval osamocený Kaňka a dostal hosty do vedení. Za čtyři minuty měly Chabry další šanci, ale nájezd ze strany dokázal Kuchař nadvakrát pokrýt. Pak konečně začalo taktovku zápasu přebírat Tempo. Jenže střelecká nemohoucnost, která Áčko trápí v podstatě celý podzim, stále pokračovala. Prokop mířil po shrumáži ve vápně nad, Šulc z malého vápna hlavou jakbysmet a když tři minuty před půlí otřel Žalud přímý kop jen o tyč, šlo se do kabin se skóre 0:1.

Ve druhém poločase se opakoval scénář z prvního. Vstup do druhé půle se domácím nepovedl. Naštěstí však neinkasovali a postupně opět převzali iniciativu. Avšak kýžený gól ne a ne přijít. Ačkoli Tempo stupňovalo svůj tlak, větší šanci si nedokázalo vytvořit. Hosté náporu Tempa odolávali a to i za cenu toho, že na útočnou aktivitu zcela rezignovali. S tím, jak se blížil konec, zesiloval i nápor domácích. Ale gól byl stále v nedohlednu. Tempu k němu nakonec pomohli svojí nedisciplinovaností hosté. U lajny byl nejprve bez míče podkopnut Dedek. Rozhodčí faul odpískal, ale překvapivě jej nepotrestal ani žlutou kartou. Následoval tedy přímák. Ještě před jeho rozehráním však došlo ke strkanici ve vápně, po které byl vyloučen hostující Trojan. Přímý volný kop rozehrál Žalud a míč do sítě usměrnil Jirka Nechvíla - 1:1.

Vyrovnání zcela neunesli hosté. Brankář Houzar atakoval Kubu Hurku, který běžel rychle pro míč a po zásluze následoval svého kolegu Trojana. A to mohli být hosté ještě rádi, že nedohrávali v osmi lidech, protože po vyrovnávající brance ještě jejich kapitán Linek kopl vracejícího se Dedka. Rozhodčí se však možná i pod tlakem afektovaných chaberských fanoušků bál vyloučit i třetího hráče. Bohužel pro Tempo zbývalo do konce již málo času a změnit remízový stav se nepodařilo. I když se minimálně pět minut vůbec nehrálo, sudí Petr nastavil pouhou minutu...

FC Tempo Praha - SK Citadel Dolní Chabry 1:1 (0:1)
Branky: 85. J.Nechvíla - 5. Kaňka.
Rozhodčí: Petr - Tikal, Linx.
ČK: 84. Trojan, 86. Houzar (oba Chabry).
Tempo: Kuchař – Valášek, Dedek, J.Nechvíla, Komorník – Prokop, Vrba, Žalud, Šulc (61. Vích) - Novotný, Podroužek (61. Jakub Hurka).