Ml. přípravka A: FC Tempo Praha - SK Slavia Praha 1:1

Autor: Roman Mašek <roman.masek(at)t-mobile.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 18. 11. 2008

Poslední mistrovský zápas tohoto roku jsme sehráli s velmi silným soupeřem - Slavií. Sešli jsme se v sobotní dopoledne a počasí bylo opravdu ideální. Sluníčko a přívětivé teplo na to, že je polovina listopadu. Přesto jsme věnovali dostatečnou pozornost rozcvičení, a tak kluci šli do zápasu správně nažhavení.

Hned od začátku jsme se snažili narušovat rozehrávku soupeře, což se nám částečně dařilo, a proto se spíše hrálo ve středu hřiště. Velmi pozorně jsme se snažili zachytávat přihrávky útočníkům, jen v 7. minutě nám prošla kolmá přihrávka a útočník soupeře se hnal sám na naší branku. Naštěstí nebezpečná střela šla mimo naší branku, ale bylo to varování. V 9. minutě jsme zahrozili také my. Po trestném kopu Tomáše Nejedlíka se dostal k odraženému balónu Matěj Koubek, ale jeho střela neměla dostatečnou sílu a brankář soupeře střelu chytil.

Ve 12. minutě jsme našli skulinku v obraně soupeře a po straně unikl Martin Obuškevič a našel přihrávkou Matěje Koubka, jehož pohotová střela šla těsně vedle. Po této příležitosti i soupeř začal lépe zabezpečovat obranu a hra se opět přenesla do středu hřiště. Snažili jsme se přihrávkami mezi obránce hostů vysunovat naše útočníky, ale přihrávky buď zachytili obránci a nebo jsme je nezpracovali a pak skončili pod kontrolou brankáře. Vzhledem k oboustrannému pozornému bránění nebylo moc příležitostí k ohrožení branek.

V 18. minutě přišla první (a poslední) chyba, kterou jsme vyrobili. Dominik Holub zcela zbytečně chytil míč mimo pokutové území a soupeř zahrával "zkrácený" roh. Nastřelený centr se zastavil o hradbu těl přesně před volného hráče a ten pohotově prostřelil vše, prohrávali jsme 0:1.

Obávali jsme se, že se soupeř dostane do tempa a my budeme pod velkým tlakem. Ale Matěj Koubek vymyslel velkou kulišárnu. Po našem nenápadném autu v polovině hřiště, kdy Matěj okamžitě (místo přenechání míče pro vhazování obránci) vhodil balón do hry přímo na Martina Obuškeviče, ten si hlavou přistrčil míč mezi obránce a než se hostující obránci vzpamatovali, již pádil sám na brankáře. Neunáhlil se a střelou pravačkou nedal brankáři šanci, srovnáno 1:1. Srovnali jsme nejen skóre, ale i hru a tak se začínalo opět znovu. Těsně před koncem prvního poločasu ještě zahrozil střelou Matěj Koubek, ale jeho střela šla těsně mimo, takže poločas skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

Ve druhém poločasu jsme chtěli pokračovat v aktivním napadání soupeře a nepovolit mu rozehrávku do útoku. Zároveň se snažit rychlým přechodem do útoku. To se nám podařilo hned v 27. minutě, kdy vysunutí přes celé hřiště vyšlo na Matěje Koubka a ten zakončoval bohužel opět těsně mimo. Soupeře jsme se snažili bránit a hlavně zbytečně nedarovat standardní situaci a nebo roh. První roh soupeř rozehrával v 32. minutě a nám se podařilo bez větších problémů odvrátit případné nebezpečí od naší branky. Ve 37. minutě jsme zahrávali roh a na přetažený centr Martina Obuškeviče nikdo z našich kluků nezareagoval, a tak jsme i my tuto příležitost nevyužili.

Ve 41. minutě předvedl dlouhé sólo Jakub Dobiáš, kdy se statečně rval přes celé hřiště s obránci a jeho snaha vyústila v další náš roh, který jsme ale nevyužili. Ve 44. minutě pak zahrával další roh soupeř, také bez výrazného ohrožení naší branky.

Závěr zápasu obě mužstva hrála velmi pozorně se snahou neudělat chybu, která by byla asi osudná. Podařilo se nám uhájit cennou remízu s velmi kvalitním soupeřem, a tak si zajistit 5. místo v tabulce po první polovině soutěže.

Kluci zaslouží pochvalu za předvedenou hru, a potvrdili tak zlepšující se formu. Nyní nás čeká poslední společná akce a to turnaj v Benešově a pak budem jen trénovat do poloviny prosince.

Zimní příprava začne ihned po novém roce. Zúčastníme se několika turnajů a také Zimní ligy na Hájích. Vše vyvrcholí v březnu soustředěním, kde bychom již měli doladit formu na druhou půlku soutěže.

FC Tempo Praha – SK Slavia Praha - fotbal a.s. 1:1 (1:1)
Branky: 20. Obuškevič - 18. Pátek.
Tempo: Mišovič, Holub – Koubek, Obuškevič, Nejedlík, Soukup, Polák, Jirků, Aschermann, Steinbart, Mašek, Polívka, Tököly, Dobiáš.