St. žáci A: FC Tempo Praha - ČAFC Praha 5:0

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 18. 11. 2008

V posledním soutěžním kole podzimní části sezony jsme nastoupili na domácím hřišti proti vedoucímu mužstvu tabulky, celku ČAFC. Po zaváhání v minulém kole s celkem Vyšehradu šlo dnes o hodně. Prohra nás posouvala na druhé místo se ztrátou šesti bodů, výhra do vedení díky lepšímu skóre a, vzhledem k našim ambicím, na dobrou výchozí pozici pro jarní část soutěže. Na utkání se kluci připravovali celý týden a zejména předzápasový trénink proběhl skutečně v nevídaném nasazení a tempu.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned ve druhé minutě se podařilo Hornovi po přihrávce Stejskala dát veledůležitou první branku. Poté se odehrával boj zejména ve středu hřiště, i když více nebezpečnější dopředu bylo naše mužstvo. V tomto duchu se nesl první poločas. Ještě snad stojí za zmínku 29. minuta,kdy jsme kopali sérii tří rohových kopů a ten třetí znamenal pro nás tyčku.

Do druhého dějství jsme vstoupili s tím, že ještě více přidáme na důrazu, zejména v pokutovém území soupeře. Ve 39. minutě to přineslo ovoce, kdy se po přihrávce Stejskala nádherně uvolnil Škopek a mazácky překonal golmana hostí a vedeme 2:0. Další naše chvíle přichází ve 48. minutě, kdy při skrumáži před soupeřovým brankářem našel Hájek Lehkého a ten se nemýlil a přidal naši třetí branku.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

V 52. minutě po samostatné akci trefuje Stejskal břevno. V 63. minutě našel skvěle Horn Maška a ten se nemýlil a dává pěknou branku na 4:0. V 65. minutě kope Stejskal rohový kop a Hájek opět trefuje tyč. V 69. minutě je faulován Hájek, který se ujíma sám rozehrávky a po přímém kopu nachází krásným centrem Maška, který zvyšuje na konečných 5:0.

Urostlým chasníkům z Tempa (jak nás nazýval dnešní soupeř na svých webových stránkách) se reparát vydařil. V dnešním utkání podali kluci vynikající kolektivní výkon, drtivá většina mužstva tentokrát přijala všechny taktické rady a pokyny, což přineslo úspěch. Podařilo se nám eliminovat tři nejlepší hráče ČAFC. V tomto dnes patřilo absolutorium Davidu Kristkovi, který nejlepšího hráče soupeře zcela vymazal. Dobrý výkon předvedl druhý stoper E.Čech. Michal Hájek dnes účelově na pravé záloze rovněž splnil očekávání a výborně pokryl dalšího nebezpečného hráče soupeře. Ostatním hráčům, které jsem dnes nejmenoval, samozřejmě patří velký dík a poděkování za bojovnost a nasazení. Dovolím si dnes napsat, že porážka v uplynulém kole jim velmi prospěla!

Závěrem děkuji všem fandům za vynikající diváckou kulisu, byli jste dnes tím dalším hráčem na hřišti. Utkání bylo určitě vyvrcholením podzimní části sezony. Děkujeme též našemu kameramanovi panu Hornovi za stále se vylepšující kvalitu záznamu a informace na něm!

FC Tempo Praha - ČAFC Praha 5:0 (1:0)
Branky: 63. a 69. Mašek, 2. Horn, 39. Škopek, 48. Lehký.
Tempo: Žurav - Lehký, E.Čech, Kristek, Bláha (60. Herdegen), Stejskal, Škopek, Mašek, Hájek, Horn, Dvořák (60. R.Novák). Připraven: Švejda.