Ml. dorost: SK Union Vršovice - FC Tempo Praha 5:0

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 20. 11. 2008

K poslednímu zápasu nastoupil mladší dorost v kombinované sestavě se staršími žáky v základní sestavě. Soupeř byl fyzicky mnohem vyspělejší, a proto snad naše mužstvo hrálo celý první poločas bojácně a s velkým respektem. Většinou jsme se bránili a zřídka se dostali ke kombinaci a protiútoku. Že to jde, dokázal Čemus, který vybojoval na téměř dvoumetrovém stoperovi míč ale v "ložence" minul branku. To už bylo za stavu 1:0 pro domácí, a tak jsme pohrdli vyrovnáním. Na obou stranách se brankový účet do poločasu nezměnil.

Do druhé půle jsme vstoupili se změnami v sestavě a s odhodláním vyrovnat a zahrát si fotbal. Od první minuty jsme dostali domácí pod tlak a první desetiminutovku jsme uzavřeli tutovkou Horna, leč bez úspěchu. Neproměnění této šance a následná penalta se ukázaly jako zlom v utkání. Sice jsme s domácími hráli vyrovnanou partii, ale po našich hrubkách skóroval soupeř. Nám se z dalších šancí dát branku nepodařilo, a tak výsledek 5:0 je vzhledem k předvedenému výkonu ve druhém poločase krutý.

Výkony starších žáků Maška a Kristka jsou příslibem pro jaro. Oni i další určitě dostanou na jaře prokázat svoji výkonnost.

SK Union Vršovice - FC Tempo Praha 5:0 (1:0)
Tempo: Varecha - Čech (63. Rudolf), Kristek, Šulc, Lehký - Hájek (41. Kvapil), Stejskal, Mašek, Procházka - Čemus, Matoušek (41. Horn).