Muži A: Čechie Dubeč - FC Tempo Praha 1:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 20. 11. 2008

Poslední podzimní kolo Tempo sehrálo v Dubči a výhrou 3:1 alespoň trochu zmírnilo nevydařený podzim, odpoutalo se z posledního místa tabulky a získalo i tři kladné body do tabulky pravdy.

Trenéra Václava Nechvílu mohla těšit i hra týmu, která v posledních třech zápasech konečně dostala řád. Výhra byla naprosto zasloužená, protože Tempo mělo v celém utkání trvalou převahu a zahodilo spoustu dalších šancí. Výkonem potěšili oba hráči B týmu - útočník Šíma i záložník Prokop si určitě řekli o trvalou pozici v áčku.

Samotný zápas ale začal tradičním šokem. Hned ve 2. minutě zaspal u postranní čáry Stoklásek, Valášek nestačil pokrýt nabíhajícího Kropelnického a gólman Michálek chytil míč až za brankovou čárou - 1:0.

Tentokrát ale inkasovaný gól nezpůsobil ztrátu sebevědomí, ale Tempáci neustále dobývali domácí branku, Novotný dvakrát pláchl obraně, ale sólové nájezdy zakončoval zbrkle. Ve 22. minutě byl při střelbě v šestnáctce faulován Žalud a kapitán Dedek při penaltě zachoval klid - 1:1. Do poločasu se Tempo stále tlačilo před branku, největší možnost spálil J.Nechvíla, když s ležícím gólmanem Peškem přehodil i jeho branku.

Obraz hry se naštěstí nezměnil ani po poločase a tlak vyústil v 58. minutě ve vedoucí branku z kopačky Žaluda po výborné Vrbově přihrávce. Sám Vrba pak o dvanáct minut později vítězství potvrdil odvážným sólem a přesným zakončením z malého vápna.

Čechie Dubeč - FC Tempo Praha 1:3 (1:1)
Branky: 2. Kropelnický - 22. Dedek z penalty, 58. Žalud, 70. Vrba.
Rozhodčí: O.Burda - Zelený, Linx.
ŽK: Marek, Tůma, Nájemník, Kropelnický, Nebřenský - Šíma.
Tempo: Michálek – Valášek, Dedek, J.Nechvíla, Stoklásek (60. Turek) – Prokop (89. Šulc), Vrba, Žalud, Komorník - Novotný, Šíma (82. Podroužek).