St. dorost: SC Radotín - FC Tempo Praha 5:0

Autor: Richard Klípa <klipa.richard(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 21. 11. 2008

Na zápas s druhým celkem tabulky se dostavilo 13 hráčů. Hrálo se na umělé trávě menších rozměrů, a tak se mohlo střílet i z větší vzdálenosti. Byli jsme to my, kdo určoval tempo zápasu v prvé půli, ale naše střely končily mimo bránu nebo je pochytal brankář domácích. Na druhou stranu jsme dělali hrozné chyby v rozehrávkách a soupeř mohl lehce skórovat. Nejprve Benda (jinak velmi dobře hrající) fauloval hráče na rohu velkého vápna a ten střílel těsně nad břevno. Za dalších pět minut ztráta míče na středu hřiště Nehasilem a hráč nikým nebráněn pohodlně vstřelil gól. Ve 25. min. France krásně našel Baluna, ten položil brankáře, bohužel trefil jen tyč. Tempáci se stále drželi na polovině hřiště soupeře a přišla další chyba, kdy nechali hráče za sebou (evidentní dvoumetrový ofsajd), rozhodčí ukázal "vše v pořádku" a opět soupeř skóroval a to probíhala 45. minuta - 2:0.

Během přestávky jsme si řekli, že to ještě zkusíme, že na ně máme. Probíhala 60. min. a rozhodčí odpískal na nás penaltu, Radotín nezaváhal a bylo to 3:0. Od této doby jsme přestali hrát, všude jsme byli pozdě, žádný vyhraný hlavičkový souboj a to co nás zdobilo první půli, kombinace, tak se vytratila. Probíhala 64. min., France zahrával trestný kop a střela šla těsně nad břevínko. Pak soupeř ještě skóroval dvakrát a zápas pro nás skončil hořkou porážkou 5:0. Zápasu by slušela remíza a za první půli se kluci nemusí vůbec stydět. Je jen chyba, když už si vytvoříme šance, tak je neproměňujeme. Stojí nás to úsilí a body.

SC Radotín - FC Tempo Praha 5:0 (2:0)
Tempo: Flaks - Linhart, Lacina, Benda, Horna (46. Voltr) - Nehasil (61. Tročil), Sehnoutka, Balun, France - Hurka, Hnat.