Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - FC Real Kr. Vinohrady 4:2

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 23. 11. 2008

Ke čtvrtému domácímu utkání k nám přijel tým z konce tabulky. Již v minulosti jsme měli neúspěšné zápasy se slabšími týmy. Proto jsem kladl důraz na začátek utkání. Ten nám vyšel velice dobře. Již v 1. minutě z přímého kopu Jakuba Kofroně jsme nastřelili tyč. Chyběl větší důraz před brankou, abychom dorazili míč do sítě. Ve 3. minutě jsme zahrávali rohový kop. Patrik Šmíd našel na zadní tyči volného Matěje Štěpánka, který nezaváhal a vedli jsme 1:0! Pak soupeř převzal na 10 minut hru, ale nevypracoval si žádnou brankovou příležitost. V 17. minutě jsme zahrávali další přímý kop. Tentokrát ho šel kopat Matěj Štěpánek a nedal brankáři šanci. Do konce poločasu se hrálo již v naší režii a soupeř mohl dostat další branky. Průnik Jana Moudrého volal po penaltě a po další akci téhož hráče, když utekl po lajně a přesně odcentroval na Matěje Štěpánka, rozhodčí branku neuznal. Chybně se domníval, že míč byl za lajnou.

O poločase jsem zdůraznil hráčům, aby hráli v klidu a vyvarovali se zbytečných chyb, které nám můžou zápas zkomplikovat. Bohužel to se také stalo a soupeř snížil na 2:1 ve 37. minutě, kdy naše obrana zaspala a nechala volného hráče. Naštěstí jsme zpřesnili hru a soupeře nepustili do vážnější šance. Ve 44. minutě přišel rychle vhozený aut a přesný pas Patrika Šmída na nabíhajícího Matěje Štěpánka, který chladnokrevně zakončil a tím nám dal potřebný klid po zbytek utkání.

Pak jsme si vypracovali další šance, ale proměnili jsme až v 57. minutě, kdy Milan Dome utekl obráncům a prudce vystřelil a střelu brankář vyrazil k volnému Matěji Štěpánkovi, pro kterého už nebyl problém zakončit. Hráči se již viděli v šatně a soupeři dovolili v nastavení snížit na konečných 4:2, i když tomu předcházel faul na našeho obránce.

Vítězství bylo naprosto zasloužené. Hráčům musím poděkovat za bojovnost. Především Matěje Štěpánka, Jana Moudrého a Morise Hyršla.

FC Tempo Praha B - FC Real Královské Vinohrady 4:2 (2:0)
Branky Tempa: Štěpánek 4.
Tempo: Opletal - Šváb, Veselý (41. O.Moudrý), Lazarov (31. Heinc), Baroch. Kalina, Kofroň, Šmíd (46. Musílek), Štěpánek, J. Moudrý (33. Haluska), Hyršl (46. Döme).