St. dorost, turnaj ČAFC: Sparta Krč - FC Tempo Praha 2:2

Autor: Richard Klípa <klipa.richard(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 25. 11. 2008

V sobotu jsme nastupovali na pěkně upravené UMT a počasí bylo chladné. Rozhodčí se dostavili na hřiště s patnáctiminutovým zpožděním a oba týmy tuto dobu mrzly venku. Sparta Krč nás v srpnu v přípravě porazila vysoko 9:2, a tak jsme čekali, s čím přijde v tomto zápase. Byli jsme to ale my, kdo se ujal rytmu hry a většinou se drželi na jejich půlce hřiště. Oba týmy měly šance skórovat, ale žádná ze střel nepadla do sítě. To se podařilo až Hnatovi, který dostal nádhernou přihrávku od Baluna a Patrick nezaváhal a poslal nás do vedení. Během chvíle soupeř využil naší obrovské chyby v zadních řadách a vystřelený míč ve vzduchu tak zaplaval, že Flaks nemohl nic dělat a skore bylo 1:1. Tak skončilo prvních 45 minut (sudí tuto půli zkrátil o sedm minut, takže to bylo méně).

Ve druhé půli jsme začali opět tlakem, ale další chyba v obraně nám moc radosti nepřidala, a tak zákonitě přišlo potrestání - 2:1 pro Krč. Kluci se nepoložili a snažili se o zvrácení výsledku a to se opět podařilo Hnatovi, který předvedl nejlepší výkon na hřišti a změnil stav na 2:2.

Je pravdou, že nám soupeř vstřelil ještě dvě branky, ale po odmávání ofsajdu a evidentních ofsajdech. Zbývalo 20 minut do konce zápasu a Hurka si naběhl do volného prostoru, kde na šesti metrech nechal bránícího hráče za sebou a nastřelil tyč, míč se odrazil k Hnatovi a ten měl prázdnou bránu před sebou, bohužel míč trefil tak nešťastně, že šel mimo branku.

Probíhala 77. min. a pan rozhodčí ukončil zápas z důvodu velkého sněžení a jednoho zahřmění. Odůvodnil to tím, že jde o zdraví dětí. Zápas tedy byl ukončen za stavu 2:2 a můžu říct, že kdyby hra pokračovala dál, kluci by přidali další branku. Škoda, měli chuť.

SK Sparta Krč - FC Tempo Praha 2:2 (1:1)
Branky Tempa: Hnat 2.
Tempo: Flaks - Lacina, Linhart, Kvapil, Šulc - Nehasil, Benda, Balun, Procházka - Hurka, Hnat. Střídali hokejově: Varecha, Tročil, Čemus.