St. přípravka B, Loko: SK Ďáblice – FC Tempo Praha B 0:4

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 07. 12. 2008

Na druhé kolo zimního turnaje jsem si dnes na Lokádu zajeli sehrát utkání s mužstvem SK Ďáblice. "Jih proti Severu", tak by se dal nazvat dnešní duel. Mělo se ukázat, kdo hraje ofenzivnější kopanou. Naši kluci dnes nastupovali bez tradičních opor týmu, Pekárka, který byl dnes na lavici diváků, a Koubise. Měl se ukázat širší výběr SPB, který do mistráků běžně nenastupuje. Chladné, mírně větrné počasí, střídající se oblačno s mírným mrholením, si prý dnes zastupující trenér Pekárek na webu Lokády neobjednal. Alespoň to tvrdí. A teď krátce k průběhu zápasu.

Kluci se před zápasem lehce rozcvičili, zastříleli si na gólmana a mohlo se začít hrát. Rozhodčí zahájil zápas se čtyřminutovým zpožděním. Naši měli výkop. Hra se zpočátku jen tak převalovala z jedné půle na druhou bez šance vystřelit si na brankáře. S postupem času se naši borci osmělovali a byli stále častěji před gólmanem Ďáblických. Tu a tam opustila naše kopačky propagační střela a nebýt trochu štěstí na straně gólmana Ďáblic, mohl padnout první gól.

Pak přišla sedmá minuta prvního poločasu a po dobré teči Šebka se poprvé do sítě trefuje Kopeš. Neuplyne ještě ani minuta a podruhé se za záda nešťastného brankáře Ďáblic trefuje Rod (Cukr). Stav 2:0 nám vydržel až do konce poločasu. O přestávce trenér Pekárek upřesňuje pokyny pro druhý poločas.

Druhý poločas se nelišil od prvního. Naši kluci si postupně vytvářeli tlak na branku soupeře. Projevovalo se to častějším kopáním rohových kopů. Bohužel poskytnuté šance však nebyly našimi borci zužitkovány. Několik dalších podařených akcí, ale bez výsledného zakončení, se odehrálo před brankou soupeře. Soupeř střílel na branku jen sporadicky a do vyslovených šancí se prakticky nedostal. Obrana spolu s gólmanem vše vyřešila k naší spokojenosti. Čas se pomalu nachyloval a naši kluci ještě dali celkem dva góly. Nejprve se trefil z dálky Obuškevič (Obuch) a po něm Obermajer (Krtek). Konečný stav 4:0 pro naše barvy byl dnes dostatečným zahojením minulé prohry se Střešovicemi. Sebevědomí kluků přinejmenším nepoklesne do příštího kola, kdy se ve stejný čas na stejném místě střetneme s Třeboradicemi.

SK Ďáblice - FC Tempo Praha B 0:4 (0:2)
Branky: Kopeš, Rod, Obuškevič, Obermajer.
Tempo: Novotný – Rod, Nejedlík, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Kopeš, Staněk, Hozák, Šlamiar.