Ml. přípravka B: Na úvod přípravy bronzové medaile

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 10. 12. 2008

Mladší přípravka B vyjela na svůj první zimní turnaj pořádaný ABC Braník do haly v Dobřichovicích. Na kvalitně obsazeném turnaji si kluci nevedli vůbec špatně a obsadili hezké 3. místo a Matěj Heřmánek ještě navíc získal cenu pro nejlepšího brankáře turnaje. Trenéři točili dvě čtyřky a záda jim v brance kryl Matěj Heřmánek.

Tempo - ČAFC 2:0
K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu ČAFC. Kluci se velice rychle vypořádali s přechodem z trávy do haly a soupeře ihned od začátku zatlačili na jeho polovinu. Rychlými góly Martina Žůrka ve 3.minutě a Jakuba Škobise ve 4.minutě jsme se ujali vedení a výsledek 2:0 už podrželi až do konce zápasu.

Tempo - Sparta Krč 3:2
Tento zápas jsme nezačali vůbec dobře. Soupeř nás přehrával a z toho vyplynuly i dva inkasované góly v 5. a 6.minutě. Za tohoto stavu asi málokdo hádal, že by s výsledkem šlo ještě něco udělat. Ale nebyli by to naši "bojovníci", aby nezaveleli k útoku a nepříznivý výsledek otočili k zisku plného počtu bodů. Třikrát se trefil Martin Žůrek za asistence Péti Hudáka.

Tempo - Sparta Praha 1:2
Ve třetím zápase na nás čekal těžký soupeř. Na věhlasného soupeře jsme nastoupili s chutí a bojovností, kterou korunoval Martin Pytlíček za asistence Péti Hudáka a Martina Žůrka už v 1.minutě utkání. Bohužel Spartě se podařilo dvěma rychlými góly v 8.minutě otočit stav utkání, a tak jsme poprvé na turnaji odešli poraženi. Matěj v brance si rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce a i díky němu zůstal stav 1:2.

Tempo - ABC Braník 8:0
Tento zápas by se dal nazvat exhibiční. Od první minuty bylo jasné, kdo bude pánem na hřišti. Kluci vycítili šanci si zastřílet, a tak soupeři nemilosrdně nasázeli osm gólů. Čtyřikrát se trefil Zdenda Sita (2.,3.,9. a 11.min.) a po jedné brance přidali Luky Hroník, Kuba Škobis, Martin Pytlíček, Martin Žůrek.

Tempo - Motorlet 1:1
I zápas s Motorletem nebyl procházka růžovou zahradou. Soupeř se ujal vedení už ve 2.minutě. I v tomto zápase kluci prokázali bojovnost, a tak po hezké akci vyrovnali zásluhou Zdendy Sity po přihrávce Jakuba Škobise na konečných 1:1.

Tempo - Viktoria Žižkov 2:2
K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti dobře hrající Viktorce. Byl to boj o bronzové medaile. Nám stačila i remíza, ale soupeř potřeboval vyhrát. Kluci se k zápasu postavili velice zodpovědně a zaslouženě vedli krásným gólem z dálky Péti Hudáky a Lukyho Hroníka z přímého kopu. Za tohoto stavu jsme trochu polevili a toho samozřejmě využil soupeř a gólem z rohu snížil na 2:1. V poslední minutě se Viktorce podařilo ještě vyrovnat.

Konečné pořadí: 1. Sparta, 2.Motorlet, 3. FC Tempo Praha, 4. Viktoria Žižkov, 5. ČAFC, 6. Sparta Krč, 7. ABC Braník.
Branky: Žůrek a Sita 5, Hroník, Pytlíček a Škobis 2, Hudák.
Sestava: Heřmánek – Michl, Ondrík, Hudák, Pytlíček, Hroník, Sita, Škobis, Žůrek.