St. přípravka A: Sokol Bílá Hora - FC Tempo Praha 2:1

Autor: Dita Hasmanová <hasmano(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 12. 01. 2009

Dne 11.1.09 jsme po delší pauze sehráli druhý zápas zimní ligy Střešovic. Naším soupeřem byl tým Bílé Hory. Ligu hrajeme jako přípravu na velké hřiště, a tak to byl vlastně druhý zápas kluků ve velkém fotbale. Pro rozsáhlou marodku se nás sešlo pouze 11, takže jsme neměli ani nikoho na střídání.

První půlka vyšla lépe nám, hrálo se více na straně soupeře. V 11. minutě se balon po naší levé straně dostal až k Adámkovi a ten ho pěknou střelou poslal do vápna soupeře, kde se dostal před dobíhajícího Hasmana, který důraznou hrou usměrnil balon do soupeřovy sítě. První půli jsme vyhráli 1:0.

Druhá půlka byla ale pro změnu více v režii soupeře a hrálo se více na naší straně. V posledních 15 minutách si soupeř vypracoval několik šancí. Kopal dva přímé kopy z hranice vápna, které jsme se štěstím odvrátili. Pak přišla 47. minuta a první rohový kop soupeře (byl to vlastně i první roh zápasu), kterého Bílá Hora využila ke skórování a srovnala stav na 1:1. V 50. minutě se celá situace opakovala a soupeř se ujal vedení 1:2. Tak i celý zápas skončil.

Přestože jsme prohráli a v zápase se objevily chyby, je nutné kluky pochválit. Všichni se snažili a pro některé je hra na velké hřiště ještě náročná a to ani nemohli vystřídat, aby si odpočinuli. Tuto ligu hrajeme jako přípravu na velké hřiště, aby na podzim vyběhnutí na celé hřiště nebylo pro kluky tak těžké, aby se dokázali lépe orientovat a rozložit si síly na celý zápas.

Sokol Bílá Hora - FC Tempo Praha 2:1 (0:1)
Branka Tempa: Hasman.
Tempo: Marinov - Adámek, Hasman, Hlaváč, Klajbl, Klíma, Kuriš, Petřek, Slavíček, Večerník, Žákovský.