Ml. přípravka A, ZL Háje: FC Tempo - FK Admira 0:7

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 20. 01. 2009

Na první letošní měření sil na venkovním hřišti jsme vyrazili na přihlášenou Zimní ligu, kterou pořádá tým FC Háje. Na úvod nás čekal jeden z velmi silných soupeřů, FK Admira. Na utkání jsme dorazili plni očekávání a chtěli jsme v neúplné sestavě soupeře překvapit či alespoň potrápit. Překvapení se nekonalo, trápení z naší strany ale ano. Výkon v prvním poločase a neklid soupeře v koncovce znamenal, že jsme do šaten odcházeli za, pro nás ještě příjemného, stavu 0:1.

Jedinou branku první půle jsme ovšem inkasovali jednu minutu před koncem poločasu. Po vhazování soupeře se šikovně útočník uvolnil a přes malý důraz obrany jeho střela zapadla přesně k tyči. Naše šance v prvním poločase byly pouhé náznaky, se kterými si soupeř v klidu poradil.

Do druhé půle jsme kluky nabádali ke stálé aktivitě a snažit se využít nějakého toho brejku ke skórování. Na začátku se dostal do jedné z našich mála šancí Damián Steinbart, ale jeho střelu ve skluzu kryl brankář. To ovšem vlilo krev do žil Admirákům. Po dlouhém míči, který T. Mašek podběhl a míč hlavou jen přizvedl, se dostala Admira do úniku a tento útok vyřešili střelou do prázdné branky – 0:2.

Na třetí branku se nečekalo dlouho. Honza Polívka se snažil odkopnout míč, ale málo razantní odkop skončil pouze na kopačce útočníka Admiry, jenž z první z voleje nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:3.

Hned za další dvě minuty soupeř vystřelil z dálky, M. Mišovič v brance místo pohodlného chycení míče do koše, vyrazil míč před sebe a soupeř neměl problém pohodlně skórovat – 0:4.

Minutu po čtvrté obdržené brance jsme nechali opět vystřelit soupeře, střela se odrazila od tyčky do brankáře Mišoviče a od něho do branky – 0:5.

Bohužel po těchto šesti minutách, kdy jsme inkasovali 4 branky, se kluci odevzdali a už ani moc nebojovali. Ve 40. minutě po rohu soupeře nedosáhl na přetažený míč M. Mišovič a na zadní tyči si naběhl soupeřův hráč a opět skóroval do prázdné branky – 0:6.

A aby toho nebylo málo, pod sedmý gól se podepsal nesoustředěný výkon M. Mišoviče v brance, když opět vyrazil střelu před sebe a z dorážky jsme inkasovali posedmé a v tomto zápase naštěstí naposledy.

Utkání bylo těžké, ale jen tak lze vyzkoušet, kdo na co má. Většinu zápasu jsme působili ustrašeným dojmem, hráli bez důrazu a okolo soupeře jen poskakovali. Až na pár výjimek jsme podali podprůměrný výkon, nepřihráli si kloudně přihrávku a hráli tzv. „hurá fotbal“.

V příštím zápase se musí všichni zlepšit, hlavně se nebát hrát a plně se soustředit na dění na hřišti!

FC Tempo Praha - FK Admira Praha 0:7 (0:1)
Tempo: Mišovič - Jirků, Steinbart, Mašek, Soukup, Polívka, Tököly, Ctibor, Polák, Neckař P., Neckař M.