St. žáci A, ZT Admiry: Junior Praha - FC Tempo Praha 1:2

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 20. 01. 2009

V rámci zimního turnaje Admiry jsme nastoupili ve svém druhém utkání proti mužstvu Junioru Praha. První utkání jsme předehráli již v listopadu s dívkami Sparty. Do utkání jsme nastupovali po třetím tréninku, někteří dokonce po prvním. Navíc nás postihla řada onemocnění, takže jsme pro tento zápas využili pomoci dvou hráčů r.95 a do hry se musel zapojit i brankář Čutka.

Přesto všechno jsme do utkání vstoupili velmi aktivně a hned ve druhé minutě se ujímáme vedení brankou Stejskala po přihrávce Kristka. Ale soupeř se po chvíli oklepal a snažil se všemožně vyrovnat, což se mu díky výborné hře defenzivy do konce poločasu nepodařilo. Hra se valila z jedné strany na druhou, ale dá se říci, že naše mužstvo bylo v koncovce nebezpečnější, což v poslední minutě prvního poločasu opět po krásné střele do břevna ukázal Stejskal.

Začátek druhého dějství jsme samozřejmě zaspali a soupeř po nedůrazu našich obránců ve 36.minutě vyrovnal. To byla asi jejich největší chyba v zápase. Do soupeře se dostala nová síla a začal nás tlačit, nutno podotknout, že kluci přestali chvílemi hrát, tempo zápasu bylo skutečně poměrně svižné a to i díky kvalitě soupeřova mužstva. Více štěstí bylo na naší straně, takže v 52.minutě se podařilo opět Stejskalovi zvýšit na 2:1 po výborné spolupráci s Hájkem. Soupeř nás zle začal tlačit se snahou vyrovnat a strhnout vítězství na svou stranu, což se mu nakonec nepodařilo.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Takže vstup do roku 2009 nám skvěle vyšel, protože jsme nastoupili proti soupeři hrajícímu divizi, který měl na lavičce několik hráčů na střídání a přesto se nám ho podařilo zdolat. Nebylo to nějak krásné utkání, ale kluci to skutečně vydřeli a bojovali do posledního hvizdu rozhodčího, za což jim moc děkuji a gratuluji jim k cennému vítězství.

Junior Praha - FC Tempo Praha 1:2 (0:1)
Branky: 2.a 52. Stejskal.
Tempo: Žurav - Kalina, E.Čech, Kristek, Herdegen - Stejskal, Dvořák, Hájek, R.Novák, Horn, J.Linhart. Střídal: Čutka.