St. přípravka B, ZT Loko: ČAFC - FC Tempo Praha B 2:0

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 25. 01. 2009

Zimní turnaj Loko je v plném proudu. Na pořadu dne byl v sobotu 24. ledna naplánován střet s týmem ČAFC Praha. Zápasy pro nás začínají v 9 hodin, a tak sraz máme o hodinu a půl dříve na Tempu. Odtud se vydáváme vstříc zápasům. Dnešní měření sil s týmem Čafky mělo signalizovat kondici a motivaci Tempáků k vítězství. Čafka měla v sestavě několik urostlých starších hráčů, a tak jsme měli obavy z brankostroje. Kluci se po počátečních odehraných minutách tak trochu trápili. Čelili jsme nájezdům útočníků Čafky, avšak obránci je dokázali vždy eliminovat.

Postupně se kluci dostávali častěji k útočným akcím na branku Čafky. Zakončení bylo bohužel nepřesné. Prvních 25 minut se hrála z naší strany vyrovnaná partie. O přestávce trenér Hozák udílel pokyny do dalších minut zápasu. "Přidat na důrazu, více střílet na branku," byl jeho stěžejní pokyn.

Druhý poločas mohl začít. Kluci měli jasné pokyny co dělat. No jo, jenže i kluci z Čafky měli své úkoly. S odehranými minutami stoupala únava a klesala koncentrace Tempáků, a tak se stalo, že po nevýrazné přihrávce útočníka Čafky přilehl náš obránce vlastního gólmana, a tak se míč dostal k noze dalšího útočníka, který trefoval prázdnou branku Tempa. Tempákům zchladly úsměvy. To nebylo příznivé. Čas odbíjel další minuty a únava se stále více hlásila. Pak přišel další šok v podobě "malé domů", která byla tak pomalá, že hbitý útočník Čafky se míče zmocnil a obstřelil bezmocného brankáře Novotného. Stav 0:2 z našeho pohledu nedával šance na zvrat utkání. Zbytek zápasu jsme jen dohrávali.

Na zimním turnaji Loko je to již třetí zápas, který jsme nevyhráli. Na svém pomyslném štítě máme jen tým z Ďáblic.

FC Tempo Praha B – ČAFC Praha 0:2 (0:0)
Tempo: Novotný – Rod, Buzek, Šebek, Obermajer, Koubek, Pekárek, Hozák, Šlamiar.