Ml. přípravka A, ZT Háje: FC Háje A - FC Tempo Praha 0:14

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 29. 01. 2009

Po nedělním turnaji, který jsme pořádali na Tempu, se většina týmu přesunula k odehrání druhého zápasu zimní ligy na Hájích. Tento zápas jsme již pojali jako přípravu na jarní boje a přijeli tedy ve skoro plné síle, vědomi si síly soupeře, se kterým jsme na podzim hráli velmi vyrovnané utkání (remíza 3:3).

Klukům se houpala na krku bronzová medaile, kterou získali na domácím turnaji. Na konci turnaje se zlepšil i jejich výkon, což byl příslib pro tento zápas. Všichni jsme věřili v dobrý výsledek a výkon a především jsme chtěli i odčinit porážku z minulého kola od Admiry.

Úvod utkání nám vyšel na jedničku. Koubek se zmocnil v 1. minutě míče, utekl s ním a chladnokrevně zakončil - 1:0. Hned ve druhé minutě poslal ideálně Matěj Koubek Martina Obuškeviče a ten zvyšoval na 2:0. Hrálo se dle naší režie a v 6. minutě Vojta Soukup našel přihrávkou M. Koubka, který si dovolil kličku a zvýšil už na 3:0.

V 10. minutě se měnilo skóre počtvrté. Petr Neckař a jeho střela ještě neměla úspěch, ale k odraženému míči se dostal Tomáš Nejedlík jehož padající střela zapadla za bezmocného brankáře. O tři minuty později našel rohový kop Obuškeviče M. Koubka a bylo to 5:0. V 17. minutě se zapsal do listiny střelců Vojta Soukup, který ve skluzu usměrnil míč pod padajícího brankáře. Na 7:0 upravil svou druhou brankou v utkání Martin Obuškevič po přihrávce od Honzy Polívky a poločasové skóre uzavřel Matěj Koubek, když skóroval hlavou na 8:0. Této brance předcházela střela T. Nejedlíka, když z bezprostřední blízkosti sestřelil domácího brankáře a odražený míč poté přihrál na hlavu Koubka.

Do druhého poločasu jsme nechtěli nic měnit na taktice, hra měla být stále aktivní a došlo i na to, že si kluci vyzkoušeli různé posty v sestavě. To však nemělo žádný velký vliv na kvalitu a Dominik Holub v brance se značně nudil, na pár ojedinělých výpadů domácích. Již ve 28. minutě se měnilo skóre znovu. Vojta Soukup svou druhou brankou zvýšil na 9:0, po rohu M. Koubka. Hned o minutu později se trefil i Petr Neckař. M. Koubek zatáhl míč po lajně, přihrál doprostřed na nabíhajícího Petra a ten z první krásně přeloboval brankáře!

Ve 30. minutě zakroutil svůj rohový kop přímo do branky Martin Obuškevič, a zkompletoval tak svůj hattrick. Ve 33. minutě zahrával další standardní situaci M. Obuškevič, přímý kop ještě brankou neskončil, ale u dorážky byl nejdříve Koubek a bylo to 12:0. Soupeř již neměl sil na to, aby nějak vzdoroval a tak ještě ve 44. minutě dal svou šestou branku v utkání M. Koubek, když po samostatné akci zakončil křižnou střelou a minutu před koncem se po rohu Obuškeviče nejlépe zorientoval Kryštof Tököly a placírkou k tyči uzavřel účet zápasu na 14:0.

Ačkoli jsme měli za sebou ranní turnaj, který kluky stál nějaké síly, tak si kluci s chutí zahráli. Zápas sice nebyl tak těžký, ale byla možnost si v něm nacvičit různé varianty a hlavně se sehrávat. Určité situace bychom ještě měli vylepšit, ale na to snad bude prostor v dalších zápasech. V příštím kole máme volno a k dalšímu zápasu nastoupíme 15. února proti FK Meteoru, dalšímu celku z přeboru.

FC Háje A – FC Tempo Praha 0:14 (0:7)
Branky: 1., 6., 13., 25., 33. a 44. Koubek, 2., 20. a 30. Obuškevič, 17. a 28. Soukup, 10. Nejedlík, 29. Neckař P. a 49. Tököly.
Tempo: Holub – Steinbart, Nejedlík, Mašek, Soukup, Koubek, Obuškevič, Polívka, Tököly, Neckař P., Neckař M.