Ml. přípravka A: Bronz z domácího turnaje

Autor: Roman Mašek <roman.masek(at)t-mobile.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 30. 01. 2009

V neděli 25. ledna jsme nastoupili k našemu prvnímu turnaji venku, v domácím prostředí na UMT Tempa. Nominovali jsme všechny hráče, kteří se zapojili do přípravy na jaro. Proti nám nastoupila mužstva Admira, Rakovník, Viktoria Žižkov a Příbram.

Tempo - Rakovník 2:0 (1. Tököly, 15. Holub)
Úvodní zápas nám vyšel hned od začátku, kdy hned v 1. minutě se podařilo otevřít skóre Kryštofovi T., který zužitkoval přihrávku mezi obránce umístěnou střelou. Pak jsme se spíše sehrávali dohromady, působili jsme trochu nevyrovnaným dojmem. Ve druhém poločase již souhra byla lepší a to se podařilo vyjádřit gólem na jeden dotek, kdy v 15. minutě překvapivou střelou ve skluzu zakončil pohlednou akci Dominik Holub. Poté jsme si již vítězství pohlídali.

Tempo - Admira 0:7
Tradičně těžký soupeř, naši hráči nestačili na soupeře důrazem i přístupem k míči, a tak výsledek odpovídá průběhu hry, kdy se nám nepodařilo ani nijak zásadně ohrozit branku soupeře.

Tempo - Viktoria Žižkov 3:0 (14. Polívka, 17. Soukup, 19. Polívka)
Dlouho vyrovnaný zápas, kdy se nám nepodařilo zatlačit soupeře a donutit ho k chybě. V průběhu druhého poločasu jsme přistoupili poprvé k výrazné změně naší sestavy, kdy jsem dali dohromady hráče základní sestavy a obraz hry se změnil. V krátké chvíli jsme se dostali do několika zakončení, kdy Honza Polívka dvakrát potvrdil svou pohotovost a Vojta Soukup střelou z dálky také potvrdil roli střelce.

Tempo - Příbram 2:3 (13. Soukup, 18. Rožníček)
Klíčový zápas, kdy jsme hráli o stříbrnou medaili, kterou jsme mohli získat v případě našeho vítězství. Bohužel jsme se dopustili několika individuálních chyb a nechali jsme si odskočit soupeře až na stav 0:3. Teprve za tohoto stavu se nám podařilo snížit přesnou střelo Vojty Soukupa a opět jsme se snažili dostat zpět do hry. Po několika závarech před brankou soupeře jsme se přiblížili na rozdíl jedné branky, kdy pohotově dorazil míč do branky Tomáš Rožníček. V poslední minutě jsme měli možnost i vyrovnat, ale soupeř se štěstím a velkým úsilím odvrátil nebezpečí.

Celkově jsme tak skončili na 3. místě. Opět jsme dali možnost všem hráčům na úkor výsledků. V optimální sestavě bychom mohli pomýšlet i na stupně nejvyšší.

Závěrem bych chtěl vzkázat hráčům, kterým to až tak nejde, aby se snažili dál na trenincích, na zápasech a turnajích, které absolvovují. Důležitá je i příprava doma, kdy si můžou kluci osvojit některé z cviků, hrát si s míčem apod. Jen svou pílí mohou dosáhnout těch nejlepších výsledků! Tak hlavu vzhůru hoši a makat!