St. přípravka B, ZT Loko: Vršovice - FC Tempo Praha B 3:2

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 02. 02. 2009

Dlouhodobý trunaj Loko pokračoval v neděli od 9 hodin střetem s hráči Vršovic. Z naší strany se sešlo celkem 10 borců, a tak jsme měli dva kluky na střídání. Dnes v brance nenastoupil gólman Lukáš Novotný, jenž si při včerejším turnaji na Tempu lehce poranil levé zápěstí, a tak do branky nastoupil Honza Staněk.

Naši kluci nastoupili proti vršovickým s chutí. První minuty zápasu byly vcelku vyrovnanou partií. Postupně však borci z Vršovic získávali herní převahu a dali to najevo několika propagačními střelami, se kterými si naši zadáci s gólmanem ještě poradili. Pak ale přišly i slabší chvilky, které dokázaĺ soupeř náležitě využít. Téměř před samotným brankářem střílí hráč s číslem 9 svou první branku. Pak se hrálo na obě branky a pak to opět přišlo. Střela z dálky po zemi a ..... branka. Opět hráč s číslem 9. Do konce poločasu tak Vršovičtí poslali míč do naší sítě celkem dvakrát.

O přestávce v šatně nebylo nijak dusno, jak by se dalo očekávat. Naopak kluci byli chválení za odvedenou práci. Trenér vytýkal hráčům přílišné otálení s přihrávkou na útočníky. "Za celé Vršovice hraje jen hráč s devítkou," říkal, když kluky povzbuzoval do druhého poločasu. Více důrazu a rychlejší přihrávky do útoku byly jednoznačnými pokyny pro další průběh zápasu. A zadařilo se. Rychlá a krátká přihrávka mezi Pekym a Koubisem vedla k první naší brance. Minuty ubíhaly a kluci předvedli několik velmi pěkných akcí s tahem na branku soupeře. Ten se moc snažil si své vedení potvrdit a to se jim povedlo vstřelením třetí branky.

Od té chvíle si však naši kluci poradili i s devítkou, a tak si na naši branku nikdo nevystřelil. Naopak jsme to byli my, kdo dal další branku, a snížili tak na 2:3 z našeho pohledu a nastartovali šanci na remízu. Bohužel se však už nic zásadního nestalo, a tak jsme týmu Vršovic podlehli 2:3. Po zápase trenér Hozák pochválil kluky za velmi dobrý výkon, neboť jsme se utkali s hráči o rok staršími a nebyl ten rozdíl zase tak vidět.

SK Union Vršovice - FC Tempo Praha B 3:2 (2:0)
Branky Tempa: Koubek,Kopeš.
Tempo: Staněk - Rod, Novotný, Nejedlík, Šlamiar, Obermajer, Kopeš, Koubek, Pekárek, Hozák.