St. žáci A, ZT Admiry: FK Admira - FC Tempo Praha 1:10

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 04. 02. 2009

Ve čtvrtém utkání zimního turnaje Admiry jsme nastoupili proti domácímu celku, který jsme nedávno deklasovali ve druhém kole poháru PFS. Právě pod dojmem tohoto výrazného vítězství se odvíjelo dnešní utkání. Vstoupili jsme do něho laxně s celou řadou nepřesností, vázla kombinace a rychlejší přechod do útoku a zejména přesná finální přihrávka a nedůraz při zakončení. Takže do 19. minuty jsme sice měli více ze hry, ale bez golového vyjádření. Skore otevřel v poslední době již tradičně Stejskal, ale tentokrát až ve 20. minutě, kdy zužitkoval přihrávku Hájka. O minutu později zvyšuje Hájek po přihrávce E.Čecha. Hned ve 22.minutě přidává svoji druhou branku Hájek po spolupráci s Hornem.Ve 26.minutě zahrává Stejskal rohový kop a Kristek krásnou hlavičkou zvyšuje na 4:0. O minutu později přidává pátou branku Horn po přihrávce Hájka. Ve 28. minutě je vyloučen soupeřův brankář po faulu na Horna a zbytek utkání hrajeme v přesile.

Do druhé části hry vstoupil soupeř s taktikou ofsajd systému a kluci se s tím nedovedli vypořádat, takže těch našich ofsajdů bylo asi přes dvacet, i když o některých by se dalo s domácím pomezním diskutovat. Přesto po individuální akci ve 39. minutě zvyšuje Hájek na 6:0. Další branku přidává ve 44. minutě Škopek po spolupráci s Hornem. Ve 49. minutě věnoval soupeři rozhodčí penaltu po sporném vyhodnocení zákroku na hranici pokutového území, a soupeř tak dává svou čestnou branku.

V 54. minutě individuálně proniká Kristek a zvyšuje na 8:1. Tentýž hráč po přihrávce Rudolfa přidává naši devátou branku. Skore na konečných 10:1 uzavírá střídající Ruda Čech po přihrávce Rudolfa.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Ve druhém poločase jsem nebyl spokojen s hrou některých jednotlivců, kteří přestali hrát kolektivně a snažili se zakončit za každou cenu sami, i když byl spoluhráč ve výhodnější střelecké pozici, což nás připravilo o další vstřelené branky a byl bych nerad, aby se to opakovalo, protože jsem musel některé důrazně upozornit, aby nezapomínali, že fotbal je kolektivní hra. Dnešní vysoké vítězství nás posunulo do čela turnaje, což budeme za týden muset obhájit v sobotním dohrávaném utkání s Bohemians Praha a v neděli s mužstvem z Veleně.

FK Admira Praha - FC Tempo Praha 1:10 (0:5)
Branky Tempa: 21., 22. a 39. Hájek, 26., 54. a 65. Kristek, 19. Stejskal, 27. Horn, 44. Škopek, 69. R.Čech.
Tempo: Žurav (36. Čutka) - Lehký, E.Čech, Kristek, Herdegen (36. Bláha), Škopek (60. Rudolf), Kalina, Novák (60. R.Čech), Stejskal, Horn, Hájek.