St. žáci A, ZT Admiry: Střížkov - FC Tempo Praha 3:6

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 10. 02. 2009

V dalším zápase zimního turnaje Admiry jsme nastoupili proti přeborovému mužstvu ze Střížkova. Tento tým nás v uplynulém ročníku díky lepšímu vzájemnému zápasu posunul na druhé místo v turnaji, proto jsme mu měli co vracet. Do zápasu jsme vstoupili velice chladně, bez pohybu, agresivity a s řadou nepřesností, někteří hráči vypadali, jako když se jim nechce ani hrát, a tak se stalo, že ve třetí minutě po nedůraznosti obrany a pozdnímu vyběhnutí brankáře prohráváme 1:0. O pět minut později kope soupeř přímý kop, obránce Lehký centrovaný míč podběhnul, míče se zmocnil soupeř a s přehledem vede 2:0. To kluky dokonale vyvedlo z míry, protože prohrávat v 8. minutě 2:0, to opravdu nepamatují několik let. Takže klukům trvalo dalších dvacet minut, než se z toho vzpamatovali a až od 30.minuty začali konečně hrát tak, jak by měli od začátku.

Přidali na důrazu a kolektivnějším pojetí hry. Ve 31. minutě dostává Stejskal přihrávku od Hájka a snižuje na 2:1. Ve 35. minutě nachází výborně Stejskal Hájka a ten vyrovnává krásnou brankou hlavou na 2:2. Tímto golem do šatny jsme soupeře dokonale zaskočili a dlouho se z toho nemohl vzpamatovat.

Do druhého poločasu provádíme některé změny v rozestavění a snažíme se vývoj zápasu zvrátit na naši stranu. Radost se dostavuje ve 39. minutě, kdy Škopek přihrává Hornovi a ten zvyšuje na 3:2. Dalších dvacet minut se hra valí z jedné strany na druhou a Tempo hraje jako vyměněné. V 62. minutě háže vynikajicí aut Hájek, po kterém zvyšuje Stejskal na 4:2. O tři minuty později opět Hájek přihrává Hornovi a ten zvyšuje na 5:2. V 67.minutě po výborné spolupráci se Škopkem přidává šestou branku Stejskal, čímž dosáhl svého hattricku a završuje naše vedení. V 69.minutě přichází nejhezčí branka, ovšem tentokrát v podání Jirky Lehkého do naši vlastní branky, Jirka tím završil dnes nepříliš přesvědčivý výkon.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Utkání mělo napětí a patřičný náboj a myslím,že dalo oběma týmům hodně a to díky kvalitě, první poločas soupeře, druhý náš. Klukům, i když dnes s vykřičníkem, děkuji za bojovnost, protože opět se projevila mohutná síla kolektivu, kdy se klukům podařilo z 2:0 utkání dotáhnout do vítězného konce. Viděli jsme i několik pěkných fotbalových momentů při zakončení.

V neděli jsme měli nastoupit proti mužstvu z Veleně, které ovšem pro nemocnost utkání zrušilo a odmítlo jej odehrát v náhradním termínu, proto vedení turnaje kontumovalo zápas 3:0 v náš prospěch. Takže bez ohledu na výsledek našeko posledního utkání proti mužstvu z Velkého Borku se mužstvo starších žáků Tempa stalo celkovým vítězem turnaje již kolo před koncem, ale budeme se snažit dohrát turnaj bez ztráty bodu.

Střížkov - FC Tempo Praha 3:6 (2:2)
Branky Tempa: 31., 62. a 67. Stejskal, 39. a 65. Horn, 35. Hájek.
Tempo: Žurav - Lehký, E.Čech, Kristek, Herdegen (36. Geissler), Kalina, Škopek, Stejskal, Dvořák, Horn, Hájek. Připraveni: Čutka, Bláha, R.Čech.