Liga rodičů: Na čele stále dva týmy

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Liga rodičů, Vydáno dne: 17. 02. 2009

Po 3. kole prestižní zimní soutěže týmů Tempa se na čele usadily dva týmy, Starší přípravka B a Mladší přípravky B. Zajímavé souboje svedli v tomto kole především Mladší přípravky A a B. Jednoznačně si poradil tým Starší přípravka B se svými o rok staršími kolegy z Áčka a první body získal tým Mladší žáků B s rodiči týmu Mladší přípravky C.

Výsledky:
Mladší přípravka A - Mladší přípravka B 6:7
Starší přípravka B - Starší přípravka A 10:2
Mladší žáci B - Mladší přípravka C 18:2

Krátká reportáž z odehraných zápasů a los 4. kola uvnitř článku.

Dalším kolem ligy rodičů pokračoval maratón utkání zimní ligy. Zápas začal po 16. hodině v neděli 15.února. Postupně se soupeři vzájemně oťukávali, aby zhodnotili síly soupeře. Za oba týmy nastupovali trenéři-rodiče kluků i ostaní, co mají něco společného s fotbalem na Tempu. Obě strany měly dost sil i hráčů na střídání a hrál se pohledný kombinační fotbal. SPB se s postupujícím časem zahřívali víc a víc a začali na gólmana SPA stále více tlačit. Časem se to projevilo vstřelením první branky. To však neznamenalo, že soupeř rezignoval. Naopak se zvýšilo úsilí na obou stranách a tak i hráči SPA se blýskli velmi pěknou brankou po prudké střele, na kterou brankář SPB nestačil reagovat. Do poločasu ještě zatížili střelci SPB branku soupeře celkem 4 brankami.

Do druhého poločasu chtěli oba týmy vylepšit si střeleckou bilanci a to se s postupem času i dařilo, ale především jen tatínkům Béčka. Celkem se zadařilo překvapit gólmana SPA 10x. Ve druhé půli byli úspěšní i borci SPA, ale to pouze jednou. Ale stálo to zato. Po chytré střele, kdy si útočník položil na zem i golmana, korigoval stav svou druhou brankou v zápase, za záda bezmocného brankáře SPB.

Celé utkání mělo obrovský náboj a jiskry létaly od kopaček. Béčko se dostalo rychle do vedení a to s přehledem kontrolovalo. Poločas byl jasně pro Béčko 4:1 a Áčku nezbývalo, než se vrhnout do útoku. Béčko ještě stihlo navýšit rozdíl skóre na 5 branek, pak ovšem přišlo rychlé snížení a rázem bylo oč hrát. Krátce před koncem ještě Áčko snížilo na rozdíl jedné branky, ale chybělo mu už jen pár minut k tomu, aby zápas dotáhlo do remízového konce. Čas byl proti a tak Béčko získalo 3 body a drží se na špici spolu se Starší přípravkou B.