St. žáci A, ZT Admiry: Velký Borek - FC Tempo Praha 2:3

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 18. 02. 2009

Na zimním turnaji Admiry jsme v rámci memoriálu Jana Roubíčka nastoupili v posledním zápase proti mužstvu Slávia Velký Borek. Měl to být podle tabulky papírově slabší soupeř, ale ouha, nebyl. Soupeř se do nás zakousnul hned od začátku, okamžitě napadal naše hráče a byl agresivnější i v osobních soubojích. Naši borci naopak nastoupili k utkání velice laxně, snad i pod dojmem, že turnaj již kolo před koncem vyhráli, ale to nikoho neomlouvá. Soupeř nastoupil s obrem v brance a stoper před nim vypadal jako kluků starší brácha, i když naši kluci jsou taky urostlí.

Boj se odehrával ve středu hřiště, hned ve druhé minutě jsme nevyužili jasnou golovou šanci. Snaha byla, ale stále jsme to hráli středem a přes nepřekonatelného soupeřova stopera. Naše finální přihrávka a ztráta míčů byla na můj vkus velká. Ve 26.minutě kope soupeř rohový kop, po kterém se ujímá vedení 1:0.

Do druhého poločasu vstupujeme přeci jenom aktivněji a vše podstatné se odehraje v posledních třinácti minutách utkání. Do útoku v 57.minutě zavelel Kristek a po přihrávce Dvořáka nekompromisně zavěšuje a vyrovnává na 1:1, ovšem soupeř zvyšuje tlak a v 61. minutě vede 2:1. V 64.minutě dnes nejlepší hráč na hřišti David Kristek po super přihrávce od Hájka vyrovnává na 2:2. Opět soupeř zaútočí směrem na naši branku a Lehký v posledním okamžiku vykopává jasnou branku z brankové čáry. V 66.minutě po soupeřově faulu kope Stejskal pokutový kop a opět nás dostává do vedení - 3:2. O dvě minuty později zahrává soupeř přímý kop, ale rozhodčí píská Lehkému faul ve vápně (který ovšem nebyl, viz.video), ale brankář Čutka špatně koplou penaltu vyráží a nám se daří držet vedení. Rozhodčí nastavil pět minut, ale vítězství už jsme si nedali vzít!

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Po loňském druhém místě se nám letos podařilo vyhrát turnaj bez ztráty bodu a opět se nám podařilo získat titul pro nejlepšího střelce tentokrát Ondru Stejskala, který vstřelil osm branek. Ne všechna utkání a výkony některých jednotlivců splnila mé očekávání a stále je co zlepšovat, zejména v komunikaci, finální přihrávce a osobním přístupu jednotlivců. Pozitivem byla bojovnost až do samého závěru utkání se snahou dovést utkání do vítězného konce. Tímto turnajem skončila první část zimní přípravy a po jarních prázdninách vstoupíme do finální části přípravy, kde již nikomu nic neodpustím.

Slavia Velký Borek - FC Tempo Praha 2:3 (1:0)
Branky Tempa: 57. a 64. Kristek, 66. Stejskal.
Tempo: Čutka - Herdegen, Lehký, Kristek, Bláha - Stejskal, Škopek (60. Rudolf), R. Novák (60.Žurav), Horn, Hájek.