Ml. přípravka B: Doma opět těsně pod stupni vítězů

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 23. 02. 2009

V neděli 15.2. po obědě jsme se sešli v Modřanech k dalšímu halovému turnaji. V kvalitně obsazeném klání jsme obsadili opět čtvrté místo.

Tempo – Loko Vltavín 4:0
Začátek zápasu jsme uchopili pevně do svých rukou a už nepustili. Do první velké šance se dostal už ve 3.min. Martin Pytlíček, ale branka z toho ještě nepadla. V 7.minutě jsme se už konečně mohli zaradovat po hezké střele Zdendy Sity. O dvě minuty později rozjel naší další akci Kuba Škobis přes Maťa Ondríka na Zdendu Situ, ten našel nabíhajícího Filipa Čiháka a my vedli 2:0. Za další dvě minuty si posledně zmiňovaná dvojice vyměnila pozice a v roli střelce se opět objevil Zdenda Sita, přihrával Filip Čihák. 23 vteřin před závěrečnou sirénou poslal Matěj Heřmánek do samostatného úniku Dominika a ten upravil na konečných 4:0.

Tempo – Admira 2:0
Tradiční dalo by se snad i říci "derby" vyznělo lépe jak předvedenou hrou, tak i bodově pro naše barvy. Dvojice Filip – Zdenda otevřela skóre už ve druhé minutě zápasu. Kluci bojovali a soupeře nepouštěli do žádné vážnější akce. V 9.min. zahrával David Kny přímý kop a tak jak to umí jen on zvýšil na 2:0.

Tempo – Bohemians 1905 0:0
Hned od začátku bylo jasné, že nepůjde o jednoduché utkání. Hrál se velice krásný zápas se spoustou šancí na obou stranách, kde oba brankáři předvedli své umění. I kluci v poli předvedli velice profesionální výkon. Dobře pokrývali hráče, kombinovali, přihrávali a útočili. Bylo se opravdu na co dívat. Tak i rovnost bodů byla zasloužená.

Tempo – Vršovice 0:3
Zato s Vršovicemi přišla ledová sprcha. Až do 9. minuty to vypadalo na bezbrankový výsledek. Bohužel zápas se hraje až do konce. Dobře hrající soupeř využil chyby při rozehrání od branky a přesnou střelou otevřel skóre. O dvě minuty později se trefil podruhé a 5 vteřin před sirénou upravil na 0:3.

Tempo – Kladno 0:3
Ani poslední zápas nedopadl jak bychom si přáli. Kladno nabuzené předešlými zápasy se nehodlalo vzdát bodového zisku, a i když Tempáci hráli dobře, vytvořili si gólové šance, nakonec se z vítězství radoval soupeř. Porážka 0:3 byla vzhledem k předvedené hře nespravedlivá.

Opět na nás zbylo místo pod stupni vítězů, ale i tak kluci v šatně z úst trenérů slyšeli jen chválu. Hráli dobře, obětavě (pohmožděné koleno a vyražený dech Kuby Škobise, vyvrácené prsty Matěje Heřmánka, naražený nos a žebra Tomáše Toušky ….), bez nějakých výrazných chyb a bylo vidět, že si to i užívají. Proto bylo na některých patrné i zklamání, že opět opouštíme fotbalové klání bez medaile.

Konečné pořadí: 1. Union Vršovice, 2. Kladno, 3. Bohemians 1905, 4. FC Tempo Praha, 5. Admira, 6. Loko Vltavín

Sestava: Matěj Heřmánek – Maťo Ondrík, Tomáš Touška, Luky Michl, David Kny, Kuba Škobis, Zdenda Sita, Dominik Horák, Filip Čihák, Martin Pytlíček, Jáchym Trajhan.