Muži B, příprava: Slavoj Podolí B - FC Tempo Praha B 0:4

Autor: Jiří Hron <hron(at)fzu.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 04. 03. 2009

První zápas roku 2009 hrála Benfika na umělce v Podolí s místním béčkem. V šatně jsme se sešli v počtu 11 hráčů, neboť někteří hráči právě vylepšovali fyzičku na horách, jiní laborovali se zraněním. Jak to bývá pravidlem, po dlouhé pauze jsme nevěděli, co můžeme od zápasu a především od sebe čekat. Utkání začalo svižně na obou stranách, Podolí hrálo víc v pohybu, čemuž jsme se ale dokázali přizpůsobit. První šance jsme měli my, Havlas ale tváří v tvář brankáři soupeře selhal, střelu Martina Havla z vápna gólman vyrazil na roh. Soupeř také hrozil, největší šanci, kdy hráč Podolí stál sám před bránou, ale bravurně zlikvidoval Pavel. Poločas tak skončil bez branek.

Ve druhé půli tempo hry opadlo, Tempo ale neodpadlo. V 60. minutě pak po střetu zůstal na zemi ležet zraněný Havlas a tak musel nastoupit zaskakující trenér Nechvíla (duo Hozák - Pekárek bylo s dětmi na horách). Po chvíli dostal před vápnem míč, prošel až k brankové čáře a odtud poslal míč před prázdnou bránu, kde na zadní tyči nabíhal Lukačovič a z úhlu se prosadil. Pak dostal Vašek míč do běhu, šel sám na brankáře a dloubáčkem zvýšil na 2:0. Jeho další chvíle přišla, když šel s míčem do vápna, zbavil se obránce, udělal kličku brankáři a skoroval do prázdné. V té době již byli domácí na ručník. Poslední úder přišel, když Ondra Dvořák poslal míč za obranu na běžícího Kloudu, který přesprintoval obránce, dostal se ze strany do vápna, kde podél vyběhnuvšího brankáře poslal míč před prázdnou bránu, kde dobíhající Hron stanovil konečné skore zápasu.

AFK Slavoj Podolí B - FC Tempo Praha B 0:4 (0:0)
Branky: V. Nechvíla 2, Lukačovič, Hron.
Tempo: Dvořák P. - Slavíček, Dvořák O., Andreas, Havel J. - Klouda, Šíma, Havel M., Hron - Lukačovič, Havlas (61. Nechvíla V.).