Ml. žáci B, turnaj PSK: Vršovice - FC Tempo Praha B 5:0

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 09. 03. 2009

V našem předposledním utkání na turnaji nás čekal soupeř velice silný. Po podzimu je v 1.třídě na 4.místě. My jsme se v tomto týdnu konečně sešli na tréninku i na zápas v šestnácti lidech. Takto bychom si to představovali už od ledna a ne až necelý měsíc před soutěží.

Začátek utkání nám opět nevyšel a jako minule jsme po 15 minutách prohrávali 0:3. Naši hráči neobsazovali hráče, nedodržovali své posty a svým laxním přístupem umožnili soupeři, aby si s námi dělal, co chtěl. To vyvrcholilo ještě ve 22. a 25. minutě, kdy jsme dostali ještě dvě branky. V prvním poločase jsme se dostali šestkrát na soupeřovu polovinu výkonem jsme zklamali. S hrou jsem nebyl vůbec spokojený a hlavně výkon Kofroně a Šmída nestál za nic. Vypadalo to, jako kdyby na hřišti vůbec nebyli a také dvě hrubé chyby brankáře zamrzely.

Po důrazné domluvě o přestávce a vystřídání hráčů se hra viditelně zlepšila a byli jsme soupeři vyrovnaným týmem. Měli jsme šance, kdy J.Moudrý nebo Štěpánek šli sami na branku. Je třeba lépe řešit situace, kdy se dostáváme do přečíslení 3 na 2 nebo 2 na 1 tak, abychom se nevystavovali zbytečně do ofsajdu. Bohužel jsme naše šance nevyužili. Dobře jsme hráče soupeře obsazovali a pustili jsme je pouze ke čtyřem šancím a třem střelám z dálky, se kterými neměl brankář problém. Opět si kluci dokázali, že když chtějí a dodržují pokyny, které jim dáváme, mohou hrát skutečně vyrovnaná utkání i s lepšími týmy. S druhým poločasem jsem byl spokojen a hráče bych pochválil za předvedený výkon. Ve druhé půli bych vyzdvihl především výkon Švába, Barocha a Opletala.

SK Union Vršovice - FC Tempo Praha B 5:0 (5:0)
Tempo: 1.poločas: Opletal - O.Moudrý, Baroch, Lazarov, Veselý (12. Haluska) - Kofroň, Šmíd, Štěpánek, Kalina - J.Moudrý, Hyršl. 2.poločas: Opletal - Šváb - Baroch, Heinc, Haluska - Holub, Lazarov, Štěpánek, Kalina - Musílek, J.Moudrý.