St. žáci A, příprava: V.Žižkov B - FC Tempo Praha 0:9

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 09. 03. 2009

Na sobotní přípravný zápas nás pozvalo mužstvo Viktorie Žižkov B ročníku 95 hrající přebor Prahy. Hrálo se na umělé trávě v areálu na Xaverově. Jednalo se sice o rok mladšího soupeře, ale pozvání jsme rádi přijali, protože každý zápas do zahájení jarní části soutěže je pro nás dobrý. Do utkání jsme vstoupili velice špatně, celkový herní projev byl katastrofální. Hráli jsme bez potřebného důrazu a nasazení a téměř dvacet minut jsme si nevěděli rady s kombinační hrou soupeře. Stále jsme to cpali všechno středem bez využití hry po křídle. Dále chyběla komunikace a vůbec radost ze hry.

Ve 32.minutě soupeř fauloval v pokutovém území a nařízenou penaltu Stejskal s přehledem proměnil. O tři minuty později posílá Stejskal přihrávku na Hájka a ten zvyšuje gólem do šatny na 2:0.

O přestávce proběhl naší šatnou těžký vichr a zdá se, že to zabralo. Do druhé části hry vstupují kluci jako vyměnění a konečně hrají to, co jsme od nich požadovali a celkový herní projev je o sto procent lepší. Soupeře přehráváme ve všech směrech, o čemž svědčí sedm branek v soupeřově síti za druhý poločas, k čemuž příspívá i soupeř tím, že pomalu odpadá po fyzické stránce. Takže i přes špatný vstup do utkání nakonec vyhráváme výrazně 9:0. Počáteční přístup do utkání nám budiž varováním do dalších zápasu, protože příště by to takhle dobře nemuselo dopadnout. Dnes mě zaujal svým výkonem Ruda Novák, ostatní podali standardní výkon až ve druhém poločase!

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

FK Viktoria Žižkov B - FC Tempo Praha 0:9 (0:2)
Branky: 55., 60., 63. a 70. Mašek, 35. a 62. Hájek, 32. Stejskal, 44. Horn, 61. vlastní.
Tempo: Yusyp (36. Švejda) - Tintěra, E.Čech, Kristek, Bláha - Stejskal, Škopek, Mašek, Novák, Horn, Hájek. Střídali: Dvořák, Rudolf.