St. žáci A, příprava: Slavoj Podolí - FC Tempo Praha 3:4

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 10. 03. 2009

K dalšímu přípravnému utkání jsme nastoupili necelých dvacet čtyři hodin po sobotním zápase. Tentokrát nás pozval k přípravnému utkání náš tradiční soupeř v přípravě divizní celek Slavoje Podolí. Ještě před začátkem utkání jsem hráče důrazně žádal, aby zapomněli na svůj matný výkon ze sobotního zápasu a zejména jeho první části, protože dnes půjde o mimořádně kvalitního soupeře a zápasy s ním jsou vždy velice napínavé. Moje slova se později naplnila.

Do utkání jsme vkročili suprově a než se soupeř rozkoukal, prohrává v první minutě 0:1, kdy Škopek našel Stejskala, který neomylně zavěsil. Ovšem ve třinácté minutě zahrává soupeř přímý kop, po faulu před vápnem, a vyrovnává na 1:1. Hra se valila z jedné strany na druhou a mezitím máme dvě jasné golové příležitosti, ale Hájkovi se ani jedna z nich nepovedla zakončit. Ve 35. minutě zatáhnul Stejskal míč po lajně a přesnou přihrávkou po zemi nachází Hájka, který konečně dává branku do šatny a dostává nás do vedení 2:1.

Do druhého poločasu vstupujeme stále aktivně a hra se opět přelévá z jedné strany na druhou a soupeř zle dotírá. Ve 48.minutě špatně brankář Čutka vyhodnotil herní situaci a při pádu chytá nechtěně malou domu ů. Z toho je další přímý kop a soupeř se opět nemýlí a srovnává na 2:2. Dál se hraje v ostrém tempu a na našich borcích je pomalu vidět, jak na ně doléhá únava z předešlého zápasu a mají toho plné zuby. Přesto se po přihrávce Stejskala konečně daří zakončit Hornovi v 58.minutě a zvyšuje na 3:2.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

V 67.minutě nastává sporná situace, soupeř si stěžuje, že golman Čutka chytal mimo vápno a rozhodčí nic, za což dostal protestujicí domáví hráč červenou kartu. Abych byl objektivní musím říct, že skutečně k tomuto přestupku došlo, jak mě potvrdil pan Horn, který pořizoval záznam utkání, nebylo to sice 1,5 metru jak se oprávněně hněvala lavička soupeře, ale asi tak 30 cm, ale já to skutečně na místě nepostřehnul. Hned po rozehrání se dostává k míči Stejskal a v 68.minutě zvyšuje na skvělých 4:2. Ovšem v 72.minutě po špatné a pomalé rozehrávce se zmocnil balonu soupeřův útočník a v posledních sekundách snižuje na konečných 4:3 pro mužstvo Tempa.

Dnes jsme podali určitě kompaktnější výkon a bylo vidět, že hra se silným soupeřem nám svědčí a opět nás motivovala k lepšímu hernímu projevu a nasazení. Na druhou stranu dvě hrubé chyby golmana za jeden poločas je i na mě příliš silná káva. Ne se všemi mohu být spokojen, je přesně vidět, kdo jak trénoval a komu to zcela evidentně chybí, takže stále nemá nikdo nic jisté a základní sestava se teprve po skončení zimní přípravy vykrystalizuje, konkurence na některých postech je stále otevřená!

AFK Slavoj Podolí - FC Tempo Praha 3:4 (1:2)
Branky Tempa: 1. a 68. Stejskal, 35. Hájek, 58. Horn.
Tempo: Žurav (36. Čutka) - Krčka, E.Čech, Kristek, Bláha, Stejskal, Škopek, Mašek, Dvořák, Horn, Hájek. Střídali: Novák, Rudolf, Tintěra.