St. žáci A: FK Bohemians Praha - FC Tempo Praha 2:4

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 30. 03. 2009

Generálkou na ostrý start do jarní části sezony nám bylo přípravné utkání s přeborovým týmem Bohemians Praha, se kterým jsme se nedávno utkali na zimním turnaji Admiry. K zápasu jsme nastoupili v areálu na Střížkově, kde jsme odehráli utkání na pěkné umělce. Byli jsme rádi, že nám toto utkání soupeř umožnil, protože sehnat soupeře k přáteláku před začátkem sezony a zejména s vhodnou hrací plochou bylo celkem náročné.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a hráli jsme i celkem pohledný fotbal. Naše výpady směrem k soupeřově brance byly čím dál tím nebezpečnější a našeho protivníka uchránila před vstřelením branky naše nedůraznost při zakončení. To se povedlo až v 15.minutě Stejskalovi po přihrávce Horna. Ve 30. minutě našel Horn skvěle Hájka a ten se nemýlil a zvyšuje naše vedení na 2:0. Stále hrajeme aktivně a první poločas končíme vedením zcela zaslouženě.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Do druhého dějství vstupujeme úspěšně tím, že ve 40. minutě zahrává Stejskal rohový kop, nachází důrazného Kristka, který hlavou zvyšuje na 3:0. Ve 42. minutě kope rohový kop Hájek a po závaru před soupeřovou brankou se nejlépe orientuje Stejskal a dává na 4:0. Po této vstřelené brance naši borci uspokojeni vedením přestávají hrát naplno a polevují. Toho využívá ve 48. minutě soupeř a po zaváhání obrany a brankáře snižuje na 4:1. O dvě minuty později je v našem pokutovém území až příliš důrazný Kristek a fauluje soupeřova útočníka tak, že rozhodčí nařizuje pokutový kop, který je bezpečně proměněn a soupeř snižuje na 4:2.

Posledních dvacet minut se již nic podstatného neudálo mimo několika našich promarněných šancí a toho, že dvě minuty před koncem byl faulován Ruda Novák, který tak zle upadl, že si zlomil ruku.

Dnešní utkání splnilo očekávání, stále je co zlepšovat a to zejména v komunikaci, dále stále vysoké procento ztracených balonů po nepřesných přihrávkách. Dalším konstatováním je bohužel fakt, že kluci, kteří střídali, se nijak moc nesnažili a jejich příchod měl určitě vliv na další vývoj utkání, zejména tedy ve druhém poločase. Ani ze čtyř golmanů nelze s jistotou stanovit jistou jedničku, protože každý z nich má svoje chyby. Dovolím si závěrem konstatovat, že mužstvo je do jarní části sezony celkem dobře připraveno, o čemž svědčí jeho výsledky v zimní části přípravy, nemusím nikomu připomínat, že jaro bude skutečně pro některé hráče velice náročné i díky tomu, že budou muset chodit hrát za mladší dorost. Prioritou nadále zůstává vykopat Tempu přebor pro mužstvo žáků a tomu vše podřídíme!

FK Bohemians Praha - FC Tempo Praha 2:4 (0:2)
Branky: 15. a 42. Stejskal, 30. Hájek, 41. Kristek.
Tempo: Žurav - Herdegen, E.Čech, Kristek, Lehký - Stejskal, Škopek, Mašek, Dvořák - Horn, Hájek. Střídali: Novák, Bláha, Rudolf, R.Čech. Připraven: Čutka.