St. žáci B: Jižní Město Chodov - FC Tempo Praha B 0:3

Autor: Ladislav Klasna <klasnic(at)seznam.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 05. 04. 2009

V neděli ve 14:00 za příjemného počasí jsme nastoupili k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání na hřišti Chodova. Postavení v tabulce napovídalo, že by mělo jít o naprosto jednoznačnou záležitost, ale opak byl pravdou. Naše vítězství se nerodilo tak jednoduše, jak bychom si představovali. Z podzimního utkání jsme věděli, že soupeř bude urputně bránit a hrát na rychlé protiútoky, což se do puntíku vyplnilo.

Zápas začal a hned od prvního hvizdu byla vidět na našich kopačkách nervozita. Hra plná nepřesností a chaosu nevěstila nic dobrého. Pravda, terén taky nebyl nic moc a k tomu všemu jsme ještě museli improvizovat v naší obranné čtveřici, kde musel ve stoperské dvojici s Jardou Malým nastoupit Honza Linhart za Martina Polívku, který na zápas přijel po nemoci bez tréninku, za což mu moc děkuji.

Chodov - FC Tempo Praha B 0:3 Trochu vzruchu do hry vnesl pan rozhodčí a to když v 10 minutě udělil žlutou kartu Honzovi Linhartovi za řeči. Moc krásného fotbalu jsme nepředváděli a fyzicky jsme to vzadu nezvládali a to se nám málem v 16. minutě nevyplatilo a to když Jarda Malý musel zatáhnout za záchranou brzdu, pár centimetrů před velkým vápnem fauloval, za což byl odměněn žlutou kartou. Naštěstí soupeř své šance nevyužil a mířil nad bránu.

V 19. minutě jsme si zhluboka oddechli a to když soupeř po rychlém brejku překonal naší obranu i s brankářem a Jarda Malý vykopával s brankové čáry na roh. Potom už jsme se začali dostávat do šancí i my a ve 24. minutě naši snahu korunoval brankou Vojta Rejmiš po asistenci Václava Kaliny.

Další šanci jsme měli ve 33. minutě, kdy po rohovém kopu mířil Tomáš Kocábek nad bránu. O poločase jsme v šatně trochu zvýšíli hlas a ujasnili si to, co má každý na hřišti za úkol.

Do druhé půle nastoupil Martin Polívka, který nahradil Honzu Linharta a naše rozhozená obrana se trochu srovnala a bylo to znát i na naší hře. Začali jsme konečně hrát trochu aktivně a snažili se o kombinační hru. Ve 48. minutě vzal na sebe zodpovědnost Václav Kalina a po své individuální akci nastřelil pouze tyč. Stále více jsme se tlačili před soupeřovu branku a to se nám v 56. minutě vyplatilo a po asistenci Václava Kaliny zvyšoval na 2:0 opět Vojta Rejmiš. V 57. minutě se oba aktéři předchozí akce opět ukázali, ale Vojta nedal. V 65. minutě jsme vystřídali Marka Holka a na jeho místo nastoupil Míra Pecha, který se nám odvděčil třetí brankou v soupeřově síti.

Doufám, že příští zápas bude z našeho pohledu fotbalovější, i když nás nečeká lehký soupeř.

Jižní Město Chodov - FC Tempo Praha B 0:3 (0:1)
Branky: Rejmiš 2, Pecha.
Tempo: Žurav - Jantol, Linhart (36. Polívka), Malý, Fencl (70. Hanzlík) - Kalina, Geissler, Hendrich - Rejmiš, Holko (78. Pecha).