Muži A: Sokol Dolní Počernice - FC Tempo Praha 3:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 07. 04. 2009

Áčko jelo do Dolních Počernic odčinit smolnou porážku z Kbel, oplatit soupeři podzimní prohru 1:3 a především zabodovat. Všechny plány se však začaly hroutit už ve 4. minutě. Domácí Tarantík kopal trestný kop téměř z poloviny hřiště, míč se snášel do náruče gólmana Kuchaře, jenž nebyl nikým atakován, ale najednou se rozvlnila síť... Laciný gól Tempo úplně rozhodil a naopak domácí dostal na koně. Spoléhali se především na výraznou výškovou převahu a ve 13. minutě obrovitý Zdeněk Nesnídal přidal hlavou na vzdálenější tyč druhý gól. Když o dvě minuty později celá obrana Tempa jen přihlížela dalšímu útoku domácích, na jejímž konci byl třetí gól domácích, bylo Tempo doslova na ručník.

Naštěstí hned v 18. minutě se na pravé straně skvěle uvolnil Kočí a přesným centrem našel Dedka, který neměl problém dostat míč do sítě - 3:1. Tempo se kompletně probralo ze šoku až po půlhodině hry, nemělo co ztratit a najednou začalo domácí tým přehrávat. Žaludovy šance ještě zůstaly nevyužity, ale ve 31. minutě se Novotný výborně prosadil v souboji tělo na tělo s domácím stoperem a navíc i zkušeně zakončil - 3:2. Do konce poločasu se už srovnat nepovedlo, byť šance k tomu rozhodně byly.

Začátek druhé půle se nesl ve znamení snahy Tempa o vyrovnání, domácí najednou vůbec nevěděli, co hrát, a uchylovali se jn k odkopům. Pasivita se jim vymstila a v 60. minutě bylo srovnáno! Na levé straně si dobře naběhl Rožánek, zasprintoval a krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Dedka. Při zákroku se navíc zranil domácí gólman Mikeš, hra byla na sedm minut přerušena a Mikeš musel kvůli otřesu mozku střídat.

Domácí už se od té chvíle báli o výsledek, jenže se k nim přidalo i Tempo. Najednou bylo o co hrát a psychika svazovala nohy. Přesto mělo Tempo do konce zápasu ke třem bodům určitě blíž, ale Rožánkova ani Hurkova šance gólem neskončila. Škoda, vzhledem k začátku je bod zlatý, vzhledem k průběhu utkání po vyrovnání na 3:3, jsou zase dva ztracené.

Sokol Dolní Počernice - FC Tempo Praha 3:3 (3:2)
Rozhodčí: Gryc - Kutiš, Šplíchal.
ŽK: Tarantík, Vizingr, Vycpálek, Douděra - Kadlec, Novotný.
Branky: 4. Tarantík, 13. Z.Nesnídal, 15. J.Nesnídal - 18. a 60. Dedek, 31. Novotný.
Dolní Počernice: Mikeš (67. M.Cicala) - Vizingr - Šedivý, Tarantík - Douděra, Z.Nesnídal, Teichmann, Pospíšil, Vycpálek (89. A.Cicala) - J.Nesnídal (70. Exner), Schwarz.
Tempo: Kuchař - Kadlec (90. Balun), Valášek, Dvořák, Netušil - Kočí, Žalud, J.Nechvíla, Dedek (88. Jakub Hurka), Prokop (46. Rožánek) - Novotný.