Ml. přípravka A: FC Tempo Praha - SK Motorlet 2:5

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 07. 04. 2009

Jarní část přeboru mladších přípravek se rozběhla o prvním dubnovém víkendu, za příjemného fotbalového počasí. Jaro začíná druhým kolem, a tak na Tempo zavítal tým Motorletu z pražských Jinonic. Podzimní zápas byl vyrovnaný a také skončil dělbou bodů (1:1). Soupeř byl sice o dvě příčky pod námi, ale v případě výhry se mohl posunout před nás.

Aby toho nebylo málo, tak z nominace vypadl Damian Steinbart, jenž se bez omluvy nedostavil, ale později se ukázalo, že z důvodu zranění nastoupit ani nemůže. Již při rozcvičce bylo vidět, že jsou kluci jako opaření, jako kdyby každý z nich stihl ještě doma pořádný nedělní oběd.

Utkání začalo s pětiminutovým zpožděním a naše mužstvo vedl do utkání jako kapitán Honza Polívka. Zdálo se, že vstupujeme ale správně a ve druhé minutě se po autu uvolňuje Matěj Koubek, ale jeho střela levou nohou minula těsně branku. Z následného protiútoku propadl nepochopitelně míč mezi Tomáše Nejedlíka a Maška, aniž by jeden z nich včas zasáhl a pro hostujícího útočníka již nebyl problém umístěnou střelou podél brankáře Holuba skórovat – 0:1.

Poté se hra uklidnila, ale soupeř měl stále více a více ze hry a my jsme se do dobře zorganizované obrany těžko dostávali. Ve 13. minutě se ve skluzu dostal k míči Štěpán Sedlář, ale trefil jen brankáře. Již se schylovalo k poločasu. Krátce před jeho koncem jsme zahráli rohový kop, míč se odrazil zpět k exekutorovi a zblokovaná střela padala do branky, ale brankář Motorletu včas zareagoval a míč vyboxoval. Rozhodčí již koukal na hodinky, že bude pískat poločas, ale soupeř se ještě dostal do nebezpečné šance. Zahrával rohový kop, který k překvapení všech našich hráčů skončil v naší brance podruhé – 0:2.

V poločase proběhla důrazná domluva a pokus o vzkříšení. Bohužel za poločas, kdy se na hřiště, krom brankáře Mišoviče, dostali všichni, bylo vidět jen asi na 4 lidech, že odehráli první poločas. Chtěli jsme oživit hru, a tak jsme sáhli ke změně v rozestavení. Hra v obraně na dva obránce a v útoku dva útočníky a s odhodláním alespoň vybojovat remízu, jsme šli do druhého poločasu. V brance vystřídal Dominika Holuba pro bolest v zádech Martin Mišovič.

Na hosty jsme vlétli a hned bylo vidět malinko jiné mužstvo, než v prvním dějství. V první minutě se blýskl střelou z levé strany Martin Obuškevič a následovaly tři rohové kopy, ze kterých jsme bohužel vytěžili jen jednu nepovedenou střelu hlavou mimo branku.

Po našem úvodním tlaku však přišla chyba. Aut, který hosté vhazovali na své polovině, Tomáš Nejedlík špatně odhadl a podskočil ho a následně se řítil útočník Motorletu sám na naši branku a sólo přetavil již ve třetí branku – 0:3. Kruté, ale spravedlivé. Soupeř jakékoliv naše zaváhání krutě trestal.

Zbývalo posledních dvacet minut. Kluci se ale nevzdali. Ve 33. minutě jsme zahrávali rohový kop Martinem Obuškevičem, jeho střílený míč našel přesně Davida Knyho a jeho teč znamenala snížení na 1:3. Rázem našim klukům narostla křídla. Do druhé půle se objevil na hřišti i napůl zdravý Kryštof Tököly. O pět minut později utekl Matěj Koubek, jeho střelu brankář Motorletu stihl ještě vyrazit, ale jen k volnému Tökölymu, jenž dával do prázdné branky – 2:3.

Bylo deset minut do konce a dotáhli jsme na rozdíl jediné branky. Soupeř mírně znejistěl, ale jen do 40. minuty. To se nám podařilo útok soupeře zastavit jen za cenu faulu a nebezpečný trestný kop skončil v naší brance, když na míč pod břevno gólman Mišovič nedosáhl – 2:4. Toto asi rozhodlo zápas. Byla to krutá rána na již dost pošramocené sebevědomí.

Pokusy na zkorigování jsme již neměli. Na konci utkání nás ještě jednou potrestal soupeř. Vyloženě si pohrál s naší obranou a osamocený útočník pohodlně skóroval do prázdné branky na konečných 2:5.

Závěrem můžeme jen soupeři poblahopřát k zaslouženému vítězství. Jeho výkon byl velmi dobrý a využil všech našich chyb. Především naše děravá obrana a vůbec špatné bránění bylo jednou z příčin našeho neúspěchu. Dalšími faktory byl špatný pohyb a přesnost přihrávek a kolektivní pojetí. V poslední řadě mě mrzí přístup některých hráčů!

Doufám, že do dalšího zápasu, který se uskuteční již ve čtvrtek na Podolí, bude tento zápas zapomenut a vystoupíme jako tým.

FC Tempo Praha - SK Motorlet Praha 2:5 (0:2)
Branky Tempa: Kny a Tököly.
Tempo: Holub, Mišovič - Nejedlík, Mašek, Jirků, Kny, Koubek, Polívka, Obuškevič, Sedlář, Neckař P., Ctibor, Tököly.