Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - Sokol Dolní Počernice 8:0

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 08. 04. 2009

V našem úvodním utkání jsme doma přivítali tým z Dolních Počernic, který byl po podzimu na posledním místě. Před zápasem jsme hráče upozorňovali, že nesmí zápas podcenit. Musí hrát důrazně a napadat hráče už při rozehrávce.

Od úvodních minut jsme soupeře uzavřeli na jeho polovině. Tlak sice byl, ale bez efektu. Chyběl pohyb bez balonu a využití celé šířky hřiště. Hráči chodili spíše k sobě než od sebe. První branku jsme dali až v 11.minutě, kdy utekl Hrstka po lajně a nádherně odcentroval na volného Štěpánka, který už konečně šanci proměnil. O tři minuty později vyslal J.Moudrý pěknou uličkou Hrstku a ten sólo proměnil - 2:0. Třetí branka padla v17. minutě po schrumáži před brankou a dal ji Jan Moudrý.

Po této brance jsme začali hrát fotbal, na který se dalo koukat a tím přicházely i šance. Ve 24. minutě po dalším obléhání branky se trefil Hrstka na 4:0. Ve 28. minutě přišla nejhezčí akce zápasu, kdy Šmíd se uvolnil a nahrál volnému J.Moudrému, který ještě nahrál Štěpánkovi a bylo to 5:0.

Po vystřídání hráčů, kteří šli pomoct mladším žákům A, jsme se na hřišti chvilku hledali. Pak přišel velice dobře zahraný přímý kop ve 42. minutě Šmídem, na zadní tyč si naběhl Štepánek - 6:0. Ve 49. minutě utekl po křídle Haluska a odcentroval na Musílka, který přihrál rozeběhnutému Veselému a ten proměnil na 7:0.

V 53. minutě Štěpánek zvýšil na 8:0 po akci s Veselým. Ve druhém poločase jsme si vypracovali spousty šancí. Za zmínku stojí dvě šance Štěpánka, kdy šel sám na branku a tyč Veselého. Vyhráli jsme zaslouženě, ale v naší hře bylo dost nedostatků. Soupeř nás moc neprověřil. Uvidíme příští týden, kdy jedeme na Motorlet. Jinak hráče musím pochvalit za bojovnost.

FC Tempo Praha - Sokol Dolní Počernice 8:0 (5:0)
Branky: Štěpánek 4, Hrstka 2, J.Moudrý, Veselý.
Tempo: Opletal - Šváb - O.Moudrý, Baroch (31. Heinc), Veselý - Hrstka (31. Haluska), Šmíd, Lazarov, Štěpánek - J.Moudrý (31. Musílek), Hyršl.