Ml. přípravka B1: FC Tempo Praha B - SK Sparta Krč 3:4

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 08. 04. 2009

V neděli 5.3. dopoledne se do bojů o body v tabulce vrhla i mladší přípravka B1. Na svém hřišti jsme přivítali Spartu Krč. Od začátku bylo jasné, že to kluci nebudou mít vůbec jednoduché. Soupeř byl rychlý a hrál výborně tělem. Ve druhé minutě soupeř zahrával roh, Matěj míč minul, Fanda Hobzík vykopával z brankové čáry,bohužel trefil soupeřova hráče a od něj se míč odrazil do naší brány – 0:1. Soupeř nám nenechal kousek prostoru a my jsme se nevzdávali. Ve 12. minutě měl na kopačkách vyrovnání Honza Žežulka, když se ocitl sám před brankářem, ale jeho střela minula branku. O minutu později se do podobné situace dostal i Dan Šejvl, ale i jeho střela mířila těsně vedle. Škoda neproměněných šancí. První půle skončila 0:1.

V druhé půli přišla ledová sprcha už na začátku druhé minuty. Soupeř zahrával nakrátko roh a nikým nehlídaní útočníci neměli problém doklepnout míč za Matějova záda - 0:2. Mezi hráči zavládl smutek a objevily se i slzičky. To museli zasáhnout trenéři. O minutu později vybojoval u lajny míč Martin Žůrek, přihrál na střed Štěpánovi Sedlářovi a ten krásným obloučkem pod břevno překonal soupeřova brankáře. Zdálo se, že střelecká smůla byla překonána a když Zdenda Sita ve 37.minutě zahrával roh a od vlastního hráče skončil míč v síti, byl stav srovnaný 2:2.

Ve 40.minutě se dostal do brejku Martin Žůrek, ale jeho střela šla těsně vedle. Ve 43.min. jsme opět prohrávali 2:3. O dvě minuty později rozhodčí odpískal faul na našeho hráče. K přímému kopu si míč nachystal David Kny a tak jak to umí, vyrovnal na 3:3. Bohužel jsme se neradovali dlouho. Podobná situace se odehrála i na naší polovině hřiště, kdy byl po faulu na soupeře odpískán přímý kop. Matěj neupozornil na dva trestuhodně osamocené hráče před bránou, a tak jsme byli potrestáni laciným gólem na 3:4.

Za tohoto stavu utkání skončilo. Je třeba ale podotknout, že se hrál velice pohledný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Kdo přišel fandit, se rozhodně nenudil.

FC Tempo Praha B – SK Sparta Krč 3:4 (0:1)
Branky Tempa: Sedlář, Sita, Kny.
Tempo: Heřmánek – Hudák, Hobzít, Michl, Kny, Škobis, Sita, Šejvl, Šedlář, Pytlíček, Žůrek, Čihák, Cabrnoch, Žežulka.