Ml. dorost: Sokol Dolní Počernice - FC Tempo Praha 1:3

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 09. 04. 2009

Na hrbolaté hřiště Dolních Počernic jsme vyběhli s jasným úkolem zvítězit. Soupeřova taktika nakopávaných balonů na rychlé útočníky nám byla známa z posledních zápasů, které jsme s ním odehráli. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Naše snaha o kombinační hru nebyla díky terénu a z toho vyplývajících nepřesností tak úspěšná, jak by mohla. Zápas se přesto odehrával v naší režii, jenže jako obvykle využití šancí bylo špatné. Naše vedení se zrodilo po krásné uličce na Popelku, který svojí střelou do tyče "nahrál" Hnatovi na gól. Místo pokračování hry po zemi a využívání křídelních prostorů jsme se začali cpát středem, přestali běhat, a umožnili tak domácím vyrovnat hru. Do poločasu se na stavu nic nezměnilo.

Přestávka znamenala burcování k návratu ke hře, kterou jsme produkovali do první branky. Kluci si však zahrávali s nervy trenéra a přítomných rodičů. Po dalších šancích přišel trest v podobě nepřímého kopu uvnitř pokutového území, který domácí využili k vyrovnání. Změny v sestavě znamenaly opětovné převzetí aktivity a převahy na hřišti. Po nevyužitých šancích Hnata a Hájka přišlo uvolnění Hnata Sehnoutkou a naše vysvobození. Vedeme 2:1. Do konce utkání zbývalo pár minut a my jsme si zasloužené vítězství nechtěli nechat vzít. Naopak střídající Čemus krásnou střelou pečetil naší výhru. Za bojovnost a touhu po vítězství v rozhodujících chvílích je třeba kluky pochválit.

Sokol Dolní Počernice - FC Tempo Praha 1:3 (0:1)
Branky Tempa: Hnat 2, Čemus.
Tempo: Švejda - Šulc, Lehký, Selichar, Houška (69. Kvapil) - Benda, Stejskal (76. Čemus), Sehnoutka (79. Procházka), France - Hnat, Popelka (63. Hájek). Připraven: Tročil.