St. přípravka B: FC Tempo Praha B - Real Vinohrady 10:1

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 11. 04. 2009

Po výprasku na Lokádě si dnes kluci udělali střelecký den. Ano, dnešním dnem zahájila SPB svou mistrovskou sezónu na domácím hřišti se soupeřem z Vinohrad. Nádherné jarní počasí přálo fotbalu jako už dlouho ne. Kluci se začali scházet už v 15:30. Tento čas se osvědčil z důvodu koncentrace na zápasy. Soupeř věděl, že jede na hřiště vedoucího mužstva tabulky, a tak se mohutně motivoval. Vše nasvědčovalo tomu, že dnešní zápas bude velmi emotivní. A taky byl.

Úvodní hvizd sudího uvedl v pohyb tu neposlušnou mičudu. Zpočátku se zdálo, že naši hoši přistupují k utkání dosti vlažně. Soupeř ovládal pole a i jeho protiútoky byly častější než naše. Pak přišla odehraná 6. minuta a první nádherná střela Koubise, která nám přinesla vedoucí branku. Soupeř byl zaskočen. Zvýšil důraz v útoku a v osobních soubojích. Naši zadáci si však s gólmanem Novotným vždy dokázali poradit. Našim klukům se stále více dařilo ovládat celé hřiště a zlepšení kombinační hry vedlo k dalšímu úspěchu. Navýšení skóre na 2:0 znamenalo pro soupeře a jeho dost vysokého brankáře studenou sprchu.

Další studený závan do řad hostí zavanul ve 13. minutě, když naši kluci rozebrali obranu Vinohradských a Koubis se zapsal do tabulky svým hattrickem. 3:0 v náš prospěch už nemohli kluci z Realu nijak rozdýchat. Naši kluci jednoznačně ovládli tempácký pažit a do konce poločasu stvrdili své vedení na 5:0.

O přestávce trenér Hozák vytýkal chyby a motivoval kluky k vyššímu úsilí v útočných akcích. To se projevilo v lepší kombinaci s balónem před brankářem Realu. Obzvlášť se dnes dařilo na pravém křídle Krtkovi (Obermajer), který několikrát potáhl balón a dobře přihrál na střed Koubisovi. Pozadu v kombinaci nezůstala ani levá strana, kde se střídali Rod s Kopešem a Hozákem. První branku ve druhém poločase vstřelili hosté. Snížili tak na 5:1, ale to bylo z jejich strany vše. V obraně udělali kluci jen jednu chybu a za tu zaplatil střídající brankář Staněk. Další průběh zápasu vyzněl ve prospěch tempáckých barev, a tak kluci našoupali postupně daší branky až na konečných 10:1. Kluci děkujem a jen tak dál.

FC Tempo Praha B - FC Real Královské Vinohrady 10:1 (5:0)
Branky Tempa: Koubek 5, Hozák 2, Rod, Obuškevič, Obermajer.
Tempo: Novotný, Staněk - Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Koubek, Pekárek, Hozák, Kopeš.