Ml. přípr. B1: Bohemians 1905 B - FC Tempo Praha B 1:4

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 14. 04. 2009

Na Velikonoční pondělí odpoledne jsme změřili svoje síly s nelehkým soupeřem Bohemians 1905. Hrálo se v příjemném prostředí na Vítkově. Po podzimní části jsme měli Bohemce co vracet. Od začátku se hrálo ve velice rychlém tempu. Do první vážnější akce jsme se dostali už ve druhé minutě zásluhou Martina Žůrka, ale jeho střela mířila těsně vedle branky. Kluci hráli velice dobře pozičně, a tak nebyla nouze o pohledné akce na obou stranách.

Po dlouhých osmnácti minutách jsme se mohli poprvé zaradovat právě my. Po přihrávce Štěpána Sedláře se do tabulky střelců zapsal Martin Žůrek. Potom rozhodčí nevědomky délky hracího času ukončil předčasně první poločas (o 5 minut dříve a to nebyla zdaleka jeho jediná minela). Po dohodě se zbývajících pět minut přeci jen dohrálo. Nejvíce rozhořčení přinesla o dvě minuty později nesmyslně udělená žlutá karta pro Fandu Hobzíka, který atakován padl před naším brankářem na míč a jak již bylo zmíněno následovala žlutá karta a penalta. Tu soupeř proměnil a bylo srovnáno – 1:1. Za tohoto stavu se šlo do kabiny.

O poločase si kluci odpočinuli, načerpali nové síly a pustili se s vervou do dalšího boje. Opět se hrálo ve vysokém tempu z jedné strany na druhou, kdy jeden útok střídal druhý. Až ve 42. minutě, po zmatku před soupeřovým brankářem, se nejlépe zorientoval Kuba Škobis a vstřelil velice důležitý druhý gól. O dvě minuty později uklidnil obavu o výsledek krásnou brankou Luky Hroník po přiklepnutí Martina Žůrka na 3:1. Ve 48.minutě Štěpán Sedlář nastřelil břevno. Těsně před koncem utkání rozjel krásnou akci opět Štěpán přes Martina Žůrka, ten našel nabíhajícího Filipa Čiháka, který upravil na konečných 4:1 pro Tempáky. Soupeř si ještě vysloužil žlutou kartu po faulu na Matěje Heřmánka. Kluci unavení, ale šťastní, ještě nezapomněli poděkovat fanouškům a ti jim to oplatili velkým aplausem vestoje.

Bohemians 1905 B - FC Tempo Praha B 1:4 (1:1)
Branky Tempa: Žůrek, Škobis, Hroník, Čihák.
Tempo: Heřmánek - Hudák, Hobzík, Michl, Kny, Škobis, Sita, Sedlář, Pytlíček, Hroník, Trajhan, Žůrek, Čihák.