Ml. žáci B: SK Motorlet Praha D - FC Tempo Praha B 3:1

Autor: Jiří Šak <info(at)fctempo.cz>, Téma: Mladší žáci, Vydáno dne: 15. 04. 2009

K našemu prvnímu výjezdu na jaře nás čekal v Jinonicích Motorlet. Tým, který byl za námi o 3 body. Tak se čekal vyrovnaný zápas. Na podzim jsme vyhráli 3:1, tak jsme čekali, že soupeř nám bude chtít porážku vrátit.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný souboj. Domácí se dostali k zakončení pouze střelami z dálky. Nám nehrála vůbec pravá strana. Po vystřídání se hra zlepšila a přišly i naše šance. J.Moudrý šel sám na branku a nepochopitelně zakončoval úplně mimo branku. Ve 23.minutě Hyršl našel volného Veselého, kterému střelu brankář vyrazil a dobíhající Hyršl minul skoro celou prázdnou branku. O čtyři minuty později šel Hyršl do souboje se dvěma obránci, jeden spadl i s naším útočníkem a rozhodčí pískl penaltu a pak ji odvolal. Popravdě řečeno by byla přísná, drželi se navzájem. Ve 29. minutě jsme se konečně dočkali. Hrstka vhazoval aut, Šmíd balon vrátil zpět Hrstkovi, který odcentroval na Hyršla, jenž přihrál volnému Veselému a ten už prostřelil golmana domácích.

O přestávce se hráčům kladlo na srdce, že soupeř se zlepší a nebude chtít prohrát. To se také potvrdilo. Ve druhém poločase hrál fotbal pouze jen tým domácích. My se zmohli pouze na odkopy pryč od naší branky. Hráči přestali z nepochopitelných důvodu hrát to, co mají. Výsledek 3:1 je ještě milosrdný. První branku jsme dostali kuriozní. Domácí měli házet aut, místo toho kopli roh, který proměnili. Domácí postranní ještě otočil tři auty a zdůvodnil to tím, že na podzim jsme jim dali branku z ofsajdu. Druhou branku jsme dostali po střele zdálky, kterou brankář podcenil. To jsme už hráli v 10 lidech, protože Švába bolela hlava, tak šel předčasně do šatny. Tři minuty před koncem zápasu odešel ze hřiště ještě Hyršl, který po jednom zákroku domácího hráče nemohl popadnout dech. Z posledního útoku domácích jsme dostali třetí branku a rozhodčí zápas ukončil. Domácí vyhráli zaslouženě.

Hráči druhý poločas odchodili, hráli bez zájmu a nasazení. Díky brankaři jsme nedostali větší příděl. Pochválit mohu jen Barocha a Opletala.

SK Motorlet Praha D - FC Tempo Praha B 3:1 (0:1)
Branka Tempa: Veselý.
Tempo: Opletal - Šváb, O.Moudrý (41. Musílek), Baroch, Lazarov - Haluska (17. Heinc), Šmíd, Hrstka, Veselý - J.Moudrý, Hyršl.