Muži B: FC Tempo Praha B - Slovan Bohnice 1:3

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 16. 04. 2009

Na Marakaná byl teplý letní den a Benfika nastupovala proti čtvrtému týmu tabulky. Na podzim jsme na Slovanu uhráli remízu 1:1, tak jsme doufali, že by se při našem zlepšeném výkonu mohl výsledek opakovat.

Bohnice začaly aktivně a na začátku utkání byly lepším týmem. Po deseti minutách se hra vyrovnala. Ve 28. minutě byl faulován Martin Havel. Sám zahrál přímý kop, kterým našel hlavu Šímy a Tempo vedlo 1:0. Ve 36. minutě se kolem obránců prosmýkl útočník až k zadní lajně. Jeho střet s Vaňkem posoudil rozhodčí jako faul a hosté z penalty vyrovnali na 1:1.

Druhá půle byla vyrovnaná. Tempo bylo možná o kousek lepší. Ale... V 55. minutě Bohice kopaly volný přímý kop. Pavel Dvořák jej sice vyrazil, ale míč dostal špatnou rotaci a odrazil se za brankovou čáru - 1:2. Benfika se snažila o vyrovnání. Leč rychlý brejk v 60. minutě, kdy útočník cenroval prudký míč po zemi před naší branku, který se zapletl nešťastně mezi nohy bránícího Vaňka a dokutálel se do branky, znamenal vedení Slovanu 1:3. Tempo se dále snažilo o zkorigování výsledku, ale ten se už nezměnil.

Škoda, že někteří hráči Benfiky měli pracovní či rodinné povinnosti. Benfiku posílili z dorostu France a Donev (oba hráli dobře!) a z áčka nám přišel pomoci Komorník.

FC Tempo Praha B - Slovan Bohnice 1:3 (1:1)
Branka Tempa: Šíma.
Tempo: Dvořák P. - Slavíček, Vaněk, Morávek (49. Pekárek), Paseka - Klouda, Havel M., Komorník, France - Donev, Šíma (84. Havel J.).