St. přípravka A: SK Motorlet Praha - FC Tempo Praha 1:2

Autor: Michal Netušil <mnetu(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 16. 04. 2009

První mistrovské utkání jarní části sezóny jsme sehráli v pondělí proti Motorletu. Na podzim jsme s Motorletem vyhráli, tak jsme chtěli uspět i teď. Věděli jsme, že to bude těžké, protože Motorlet posílil o několik hráčů z ročníku 98. V setavě Motorletu se objevil i bývalý hráč Tempa Sláma. Kluci se ale soupeře nezalekli a vstoupili jsme do zápasu bez bázně a hany. Od prvních minut bylo jasné, že zápas nebude procházka růžovou zahradou. Museli jsme bojovat o každý míč. Prvních patnáct minut jsme byli lepší a vynutili jsme si tlak, ze kterého jsme si vytvořili několik dobrých šancí. Po jednom závaru před gólmanem Motorletu se dostal k míči Slavíček, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Ujali jsme se vedení 0:1. Na druhou branku jsme nemuseli dlouho čekat. V 10. minutě jsme kopali trestňák téměř z poloviny hřiště. Míč si postavil Petřek, který trefil míč přesně k tyči a bylo to už 0:2.

Do další šance se dostal opět Slavíček, ale jeho střela skončila na břevně. Poté nastal menší útlum, kterého dokázal Motorlet využít ke vstřelení branky. Do přestávky se stav nezměnil, a tak se šlo do kabin za stavu 1:2 pro Tempáky.

Fotogalerie Radka Lampíře ZDE

Ve druhém poločase se Motorlet natlačil na naší polovinu. Snažili se o vyrovnání, ale to se soupeři nedařilo. Perfektně fungující obrana nepouštěla Motorlet do žádné vyložené šance. Naopak jsme to byli my, kdo se dostal do velké šance. Motorlet otevřel obranu a vznikl prostor na brejky. Do prvního se dostal Adámek, ale nedokázal prostřelit gólmana domácích. Poté ho napodobili Slavíček a Chleborád. V závěru utkání jsme dokázali uhlídat vedení a zaslouženě jsme si odvezli tři body za vítězství 1:2. Klukům patří velký dík za předvedenou hru a nasazení v utkání.

SK Motorlet Praha - FC Tempo Praha 1:2 (1:2)
Branky Tempa: Slavíček, Petřek.
Tempo: Marinov - Hlaváč, Jelínek, Klajbl, Petřek, Klíma, Kuriš, Slavíček, Vejšický, Chleborád, Adámek.