St. žáci A, Pohár PFS: FC Tempo Praha - ABC Braník 2:1

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 17. 04. 2009

Ve čtvrtfinále poháru PFS jsme nastoupili na domácím hřišti v malém derby proti mužstvu ABC Braník, které je v současnosti na druhém místě v tabulce přeboru starších žáků. Do utkání jsme vstoupili opatrně a zodpovědně, přesto ve třetí minutě fauloval Kristek kousek od rohového praporku a soupeř nařízený přímý kop bezpečně proměnil trefou přímo do branky. Dá se říct, že inkasovaná branka nás nakopla a začali jsme hrát aktivně a kolektivně. Hra se valila z jedné strany na druhou a postupně jsme získávali více ze hry a dá se říci, že jsme byli i fotbalovější.

Ve 28.minutě soupeřův hráč evidentně zahrál rukou ve vlastním pokutovém území a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. Exekuce se ujal jako již tradičně Stejskal a zcela nekompromisně zavěsil a vyrovnal tak na 1:1. Rozhodující okamžik utkání nastal o minutu později, kdy byl Hájek důrazný před soupeřovým golmanem a míč se od něho dostal ke Škopkovi, který dává na 2:1. Do konce poločasu se již nic významného neudálo.

O přestávce jsme si v šatně řekli jak dál a ono to opravdu fungovalo. Hráli jsme ze zajištěné obrany a každý skutečně měl svého hráče. Postupně jsme se stále více zdržovali na soupeřově půlce a ten se snažil nakopávat balony na útočníka , aby jej takto dostal před naši branku. Přesto všechno se již nikomu nepodařilo skorovat, protože se skutečně z obou stran hrálo zodpovědně a naši kluci určitě více tlačili.

Videoreportáž Vladimíra Horna z utkání ZDE

Za předvedený výkon klukům děkuji, zase se projevila síla kolektivu a dokázali jste, že čím těžší soupeř, tím jdou vaše výkony nahoru. Děkuji též Vaškovi Kalinovi z r.95 za velmi slušně odehraný zápas. Absolutorium v defenzivní činnosti předvedl David Kristek, dřel David Horn, k tomu jim tradičně asistovali tahouni mužstva Hájek se Stejskalem, ale i ostatní se snažili i přes počáteční problémy v defenzivě, kdy se někteří ze začátku nemohli nějak probudit. Takže ještě jednou díky a o finále se porveme zřejmě ve středu 29.4.09 od 17 hodin na domácím hřišti proti mužstvu Střešovic 1911, vedoucímu týmu přeboru starších žáků.

FC Tempo Praha - ABC Braník 2:1 (2:1)
Branky: 28. Stejskal z penalty, 28. Škopek.
Tempo: Žurav - Lehký, Čech, Kristek, Kalina, Stejskal, Škopek, Mašek, Dvořák, Hájek, Horn. Připraveni: Yusyp, Rudolf, Herdegen.