Ml. dorost: AFK Union Žižkov - FC Tempo Praha 0:6

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 19. 04. 2009

Opět brzy ráno jsme zavítali na kluzký a hrbolatý trávník Unionu Žižkov. Od prvních minut jsme převzali otěže utkání do svých rukou. Domácí na naši snahu o kombinační hru odpovídali nakopávanými míči směrem na naší branku. Jejich hře jsme se přizpůsobili, a tak se balón často vznášel v oblacích. Když se nám podařilo rozehrát akci po zemi, rodily se šance. Krásná ulička Čemuse a centr Hnata, zakončil Benda na 1:0. Pak se svého premiérového gólu v mladším dorostu dočkal dobře hrající Horn. Za stavu 2:0 jsme odcházeli do kabin.

Úvod druhého poločasu jsme trochu prospali, ale pak jsme jednoznačně opanovali hřiště a hrou po zemi jsme dokonale rozebrali obranu domácích, kteří se bránili často za pomocí faulů. Tak se zrodila penalta pro nás. Leč Benda ji neproměnil a poskytl domácím naději na změnu skóre. Ukázalo se však, že jen chvilkovou. Domácí jsme pomalu nepustili za půlku a začali dávat i branky. Je třeba kluky pochválit, že to branky nebyly náhodné, ale branky po pěkných kombinacích.

Mezi střelce se zapsali France, Benda podruhé a Hnat. Do hry dostali další hráči z lavičky a ti se dobře zapojili do hry. Šestý gól dal právě střídající Tročil, který po krásném centru Čemuse nechytatelně zavěsil. Naše mužstvo ve druhém poločase poprvé na jaře předvedlo, že je schopné hrát v pohybu a pohledný fotbal a nejen utrápenou kopanou.