Ml. přípravka B2: FC Tempo Praha C - Sparta dívky 5:0

Autor: Michaela Heřmánková <hermankova(at)agrofert.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 20. 04. 2009

V pátek 17.4. jsme za nepřetržitého deště nastoupili na domácím hřišti proti dívkám za Sparty. Na podzim nám Sparťanky nadělily sedm gólů, a tak se klukům na hřiště moc nechtělo. Obavy jakoby se vstupem na trávník zmizely. Od začátku jsme byli aktivnějším a jasně lepším týmem.

Ve 2. min. zúročil první naší šanci Martin Žůrek po přihrávce Dana Šejvla. Dívky zaskočeny naší hrou se nemohly vymanit z našeho sevření na vlastní polovině hřiště a veškeré jejich přihrávky končily na kopačkách našich kluků. Ve 4.min. vybojoval míč Filip Čihák, přiklepl míč nabíhajícímu Danovi a ten zvýšil na 2:0. Ve 12. minutě zahrával Kuba Škobis roh, našel Lukyho Hroníka a vedli jsem 3:0. O minutu později neúnavný bojovník Martin Žůrek poslal opět Lukyho Hroníka do brejku a ten zvýšil na 4:0. Do poločasu přidal ještě jednu branku tentokrát Zdenda Sita opět po přihrávce Žůrase - 5:0. Za tohoto stavu šli kluci promočení, zmrzlí, ale šťastní do šatny.

Do druhé půle se nám nastupovalo vesele. Bylo potřeba se ještě zkoncentrovat na zbývajících dlouhých 25 minut. Na klucích byla patrná únava a úbytek sil, ale i ve druhém dějství drželi statečně krok s většími a staršími hráčkami. Sparťanky se pokusily ještě o upravení stavu, ale jejich snaha skončila na Matějovi v brance. Výsledek si kluci už pohlídali.

Na začátku si nikdo netroufl ani pomyslet na náš úspěch, ale o to bylo naše vítězství sladší. Kluci si zaslouží velikou pochvalu za předvedený výkon.

FC Tempo Praha C - Sparta dívky 5:0 (5:0)
Branky: Hroník 2, Žůrek, Šejvl, Sita.
Tempo: Heřmánek – Trajhan, Novotný, Michl, Škobis, Žůrek, Sita, Čihák, Pytlíček, Hroník, Touška, Šejvl.